LOADING

Type to search

Dravci Od vody

Bleskovka: Nymfy a smáčci v mlze

Honza
Share

Je tady naše další „bleskovka“ od vody. Další krátká reportáž z našich výprav k vodě, tentokrát z mé dalšího podzimního výjezdu na Orlík.

Cílová ryba okoun, candát
Metoda přívlač
Prut Fox rage Ultron jig a spin 2,10 m do 7g
Naviják SPRO Adiction 2500
Vlasec FIN method spin fluo
Nástraha nymfy a smáčci Redbass a Gunki
Revír Orlická přehrada / ÚN Kořensko

Je jeden z klasických pozdních podzimních nevlídných dnů. Od rána padá lehký déšť. Celkový nevlídný dojem podporuje i mlha, kvůli které je celý den venku šero a špatná viditelnost. Skutečně to není den, kdy by byste si užívali už samotnou přítomnost venku, v přírodě. Naopak, je to takový ten den, kdy si o vás doma myslí, že musíte být blázen když v tomhle dobrovolně budete venku mrznout. A tak jsem natěšený vyrazil k vodě vyzkoušet, zda jsou okouni na svých místech jako v loňském roce.

Opět jsem věděl, že ve všední den jako je ten dnešní, nebudu mít příliš času něco velkého vymýšlet. K vodě přijíždím po 14. hodině, vím, že když vše dobře dopadne budu chytat maximálně 2,5 hodiny (dobře to nedopadlo a ještě před půl pátou už jsem na to skoro neviděl).

Hned u vody potkávám dva rybáře, chytající na rybičku. Slovy „je to mrtvý“ mi do žil příliš optimismu nevlévají. Zkouším tedy prohazovat partie kolem břehu a menší jamky, které si pamatuji z doby kdy byla hladina Orlické přehrady o několik metrů níže. Za nástrahy volím nymfy a smáčky, zkouším různé barvy i velikosti a způsoby vedení. Bohužel na této vycházce spíše hážu a trhám než chytám.

Po 45 minutách nacházím hlubší místo a v něm několik okouních dorostenců. Je to můj dnešní jediný úlovek, který mě zachránil od úplného „zera“. Na druhou stranu na to, jaký byl den, bylo u vody přece jen moc pěkně. Oproti původnímu očekávání jsem se krásně 2 hodinky prošel a vyvětral a s konstatováním, že okouni na svých loňských místech nejsou, jsem se vrátil do tepla domů.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *