LOADING

Type to search

Dravci Honza doporučuje

Poslední zimní vyjížďka na kajaku

Share

Venku je poslední dny hodně mrazivo a čas mi navíc nějak nedovoluje vyrazit k vodě. Rád bych se tedy s vámi podělil o závěrečnou výpravu loňské sezóny, která pro mě byla zážitkem. Již tradičně jsme s naší partou kajakářů vyrazili uzavřít sezónu na Orlík.

Jako obvykle jsem už od začátku prosince kontroloval počasí a předpověď pro závěr roku. Doufal jsem, že vše bude příznivé a nakloněno naší poslední vícedenní vyjížďce na kajaku. Nakonec teploměr ukazoval plusové hodnoty a my věděli, že letos zimou trpět nebudeme.

Operativně se doladilo pouze několik detailů a 9 kajakářů se během dne a večera postupně sjíždělo na místo, kde jsme rozbili základní tábor a postavili stany. Orlická přehrada se v těchto zimních měsících z velké části vylidní a znovu získá své kouzlo a tajemství. V souhrnu se nám z toho všeho rýsovaly 2-3 dny příjemně stráveného času s kamarády, naplněné chytáním, dobrým jídlem, pitím a přátelským potlachem. Musím říci, že při pohledu na 9 kajaků zaparkovaných na písčité pláži, by zaplesalo srdce nejednoho rybáře a kajakáře

Z rybářského hlediska se jednalo o velmi složité hledání ryb a navíc těch, které alespoň trochu chtěly být aktivní. Bylo vidět, že se neustálé změny výšky vodní hladiny na rybách hodně projevovaly a chování dravců dost často popíralo vše, co jsme si mysleli, že o nich víme. Pořád je toho hodně, co se člověk učí. Nicméně na tuto vyjížďku jezdím se šikovnými rybáři a to se každý den projevovalo.

Záběry sice nepřicházely pravidelně a ve velkém počtu o to více si jich každý z nás ale vážil a užíval si, že v těžkých podmínkách dokázal alespoň nějaké ryby najít a přelstít. Univerzální návod v těchto dnech prostě neexistoval. Lovecké vlohy se neprojevovaly pouze na vodě. Během jedné noci se kamarádovi Kubovi podařilo svým chrápáním přivést z lesa nějaké zvíře až k nám, mezi stany. Nevím, co to bylo za zvíře, ale na každé Kubovo zachrápání hodně podobně odpovídalo. Možná noční námluvy? Těžko říct.

Na bujaré večery plné přípitků k novému roku vždy navázala ranní vstávačka, rychlá snídaně, uvaření čaje a hurá na vodu hledat okouny ještě před rozedněním. Poté návrat, dokončení snídaně, doplnění proviantu a hurá hledat pro změnu candáty. Dny utekly jako voda počasí bylo skvělé a atmosféra taky.

Mně se navíc podařilo pokřtít zcela nový kajak, který jsem si od podzimu v garáži chystal a dotvářel. Bližší informace o tom, jak jsem na kajaku pracoval od rozbalení nového po spuštění na vodu jistě přinesu v dalších článcích. Celkově letos budu o rybaření na kajaku psát mnohem víc, kdo má tedy rybaření z lodě rád, může se těšit na celou sérii článků.

Jsem rád, že jsem vyrazil a nemusel čekat na příznivé počasí v tomto roce. Bylo to více než příjemné svezení a několik kilometrů napádlovaných na vodě je vždy příjemnou projížďkou a posilovnou. Všem účastníkům bych chtěl dodatečně poděkovat za super partu a poslední společné zážitky v minulém roce a těším se na další v roce 2019.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *