LOADING

Type to search

Dravci Honza doporučuje

Rybaření ve Švédsku – přípravy na druhou výpravu

Share

S druhou plánovanou výpravou na sever jsem se opět dostal k přemýšlení nad tím, co všechno jsme my rybáři, zvláštní lidský druh, schopni udělat pro ten nazaměnitelný pocit, kdy cítíte, jak ryba na druhém konci dává vše do souboje s vámi a vy jste obklopeni krásnou přírodou a v hlavě v tu chvíli nemáme jedinou starost.

Výběr destinace

Náš letošní výlet na sever jsme naplánovali již v minulém roce, do stejné destinace ve Švédském vnitrozemí, kde jsem zkušenosti sbírali už v roce 2018. Množství vod je zde tak velké, že ho rybář nemá možnost za týden pobytu prochytat, ani kdyby byl na vodě nonstop. Cesta bude dlouhá přes 2 000 km a proto je třeba se na ni dobře připravit, a na samotný pobyt také, protože když vážíme tak dlouhou cestu, nemůžeme si dovolit, aby nás cokoli překvapilo, počasí nevyjímaje.

Trasa je jasná, jedeme do Německého Rostocku, odtud 6-7 hodin trajektem směr Trelleborg a poté podél Švédského pobřeží dál dál a dál na sever, kde zamíříme do vnitrozemí.

Výběr termínu

První co jsme společně s klukama museli zvolit, byl termín, kdy se do Švédska chceme podívat. Jelikož jsme zde minulý rok byli na přelomu června a července a počasí bylo nadprůměrně teplé, rozhodli jsme se letos pro termín o měsíc dříve. Vše jsme během chvíle zamluvili a v průběhu pár týdnů doladili trajektové lístky – to vše přes našeho společného kamaráda Borka.

Vybavení, vybavení, vybavení

Chytat chceme především štiky na hladinové a větší gumové nástrahy. Tomu přizpůsobujeme a doplnění výbavy. S Tomášem se těšíme ze dvou nových “jednodílů”, které zde projdou zatěžkávací zkouškou a také z nových “multíků”. Většina od Abu Garcia, protože když do Švédska tak se Švédy. Na ten se extra těším, protože trénovat házení s ním jsme začali už měsíc před odjezdem. Navíc ho budu chtít využít i při svých výpravách na brakickou vodu, kde smekací navijáky díky soli mnohem více trpí.

Dalším dílem do skládačky bylo dokoupení větších 16-20 cm velkých gum, které jak můžete vidět na fotkách jsme vzali opravdu zodpovědně.Vše na co jsme přišli končilo v nákupním koši.  A také několika novinek v povrchových nástrahách například Freddy the Frog od Westinu, nebo štikovou novinku od Rapaly a to Otus. Ten pocit plné výbavy je ale k nezaplacení.

Dalším krokem byla tvorba dalších a dalších stingerů. Prsty rozpíchané od trojháčků, metry a metry lanka a návazcových materiálů, ale nakonec je i krabička s touto nezbytností skoro plná. Stingery byly všude, kam jsem se podíval. Ze všech krabic plných vláčecích nástrah jsme každý vytřídili asi 6, které pojedou s námi. Za to tímto děkuji Lukymu, který krabice Idealbox vyrábí a jsou opravdu nápadité s skladné.

Jídlo a pití

Veškerý proviant si vzal na starosti Tomáš, byl jsem celkem rád, protože vím kolik práce a úsilí to stojí. Vyladit sestavu jídla s sebou, co nakoupit po cestě a na co všechno se nesmí zapomenout. Já přikoupil ještě nějaké plzeňské a každý samozřejmě bereme i lahev rumu, aby byl čím oslavit případný úspěch.

Článek dopisuji den před odjezdem odjezdu, hlavou se mi honí zda máme všechno a na co jsme ještě zapomněli, ale hlavně se už vidím ve Švédské přírodě na kajaku, projíždějící v blízkosti rákosových polí a hledající tu metrovku, která tam někde čeká a já za ní jedu více jak 2 000 km. Je to tady a my vážně vyrážíme! S dalšími švédskými ozvěnami se v podobě krátkých videí budeme ozývat v celém průběhu našeho dobrodružství. Na našem Facebooku, Youtube kanále a Instagramu.  

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *