LOADING

Type to search

Feeder Honza doporučuje

Grand Prix Čech 2019 – Týnec nad Labem

Share
Prvním ze tří největších letošních závodů v naší feeder sezoně bylo Grand Prix Čech, které se uskutečnilo na závodním úseku v Týnci nad Labem v termínu 12-14.4 2019. Jelikož se v této sezoně pokusíme objet co nejvíce (nejen bodovaných) závodů, měli jsme Týnec v diářích hned, jakmile byl znám pevný termín.

Zvědavost a nutnost podívat se na tento revír, kde jsem nikdy dříve nechytal, umocnil i fakt, že zde proběhne 8-9.6 2019 první kolo naší 2 .feeder ligy. Před závodem jsme posbírali základní informace od kluků, kteří zde ligu už chytali a s plánem dobře potrénovat, jsme chtěli vyrazit v pátek dostatečně brzy ráno. Přípravy a balení na takový závod nejsou otázkou hodiny času, tedy alespoň u mě ne. Naštěstí jsem v pátek ráno seděl v plně naloženém autě až po střechu a valil směr Praha a Týnec nad Labem. Jeden poznatek za všechny, ať máte malé auto, velké auto, krátké auto, dlouhé auto, rakev na střeše, dodávku, vždy jsou rybářské věci až po střechu. Je to úkaz provázející asi všechny rybáře.

Grand Prix Čech – Den před závodem

V Praze jsem poobědval s Markem a Barčou a se zbytkem všech jihočechů jsme se setkali v kempu v Týnci, kde jsme na následující 3 dny rozbili základní tábor. Po příjezdu nebylo příliš na co čekat a vyrazili jsme na závodní trať, abychom měli na trénink klid a čas. Bohužel už v pátek po obědě se naplňovala předpověď počasí a značně se ochlazovalo, foukalo a ve vzduchu byl cítit déšť.

Sektory A a B byly dosti plné, a proto jsme se vydali doprostřed závodní trati. Někteří z nás pokračovali ještě výš proti proudu a tím jsme kromě úplného spodku trati měli své zástupce téměř všude. Na krmení a co kdo vyzkouší jsme se domluvili už dopředu s tím, že večer dáme hlavy dohromady a vyhodnotíme s čím půjdeme do závodu. My dali tréninku poctivé 3 hodinky, možná i o něco víc. Před večerem jsme se vrátili do kempu a jelikož jsme měli čas, sjeli jsme se nahřát do 13 km vzdáleného Kolína do sauny, abychom naakumulovali teplo na další závodní dny.

Večer jsme dali poradu, čekali jsme chytání malých ryb ve větším počtu. Kdo dokáže odchytit bonusové kusy v podobě pěkných skaláků, cejnů, kaprů, bude pravděpodobně úspěšný. Přiznávám, že Labe ve mě budilo vždy respekt a nevěděl jsem, co od něj čekat. Nicméně úsek v Týnci je parádní a jak prohlásil Numen, který vedle mě seděl v prvním sobotním kole, to pravé Labe začíná ještě o kus dál. Tady jsem v klidu držel 40-50g krmítko.

Grand Prix Čech – Sobota, den první

V sobotu ráno jsme vstali po 6. hodině ranní. Hodně věcí jsme měli nachystáno už z předchozího večera a tak jsme se v pohodovém tempu nachystali, nabalili oblečením a vyrazili k trati, kde byla nejen prezence, losování, ale hlavně Pepa Konopásek s dodávkou plnou živé pro závodníky, kteří si ji u něho dopředu objednali. Krásná živá v dobré kondici, vše jsme si přerozdělili a mohli jít čekat na losování.

Odlosování 140 závodníků chvíli zabralo, ale nakonec jsme mohli vyjet na místa. Mě los poslal společně s Markem a Ronym na horní konec trati. Marek měl forhont a my s Ronym prostředek sektoru (sektory byly po 15 lidech). Hned v prvním kole tři jihočeši vmáčknutí mezi 8 závodníků od kraje. Zajímavost prvního kola pro mě osobně vzrostla i sousedem Numenem po mé levé ruce. Vše připraveno a odkontrolováno – Míra Stejskal vše objížděl na elektro “motorce” a mohlo se jít na 1.kolo.

Nakrmil jsem poctivě na hranu koryta. Přišlo čekání na první záběr. První přišla rána, nejspíš od plotice, kterou jsem netrefil, druhý už seděl a první rybou byl ihned skalák z kategorie mrmlák. Podobného jsem viděl pouze včera v tréninku a jinak v životě ne. Super začátek a ryba, která byla rozhodně větší než ryby kolem. Chytat začali téměř všichni a jelikož jsem viděl až na Marka na forhont, sledoval jsem, že se také číní.

Postupem času záběrů příliš nepřibývalo, spíše naopak, museli jsme hodně laborovat, zkoušet, abychom ryby odchytali. Hluchým místům se nevyvaroval asi nikdo. I přes to jsem věděl, že se v počtu ryb pohybuji na hranici první trojky, což pro mě bylo hodně potěšující. Během kola se za mnou přijela podívat i Janča a udělala nám jako vždy pěknou foto a video dokumentaci. Počasí sice nezahřálo, ale mohlo být i hůř.

Vážit se začalo do Marka a věděl jsem, že největší váhy budou po mé levé ruce směrem k forhontu. Po proudu ode mě už jsem příliš ryb neviděl. Nakonec hotovo. Marek bere skvěle za 2 a já za 4 (kolem 5,5 kg) a k tomu skalp Numena, pěkný začátek naší „Labské mise“. Jediný černý moment je zlomený prut při záseku. Naštěstí má Drennan reklamace řešené kus za kus, jen když si představím všechny ty starosti zase s tím, tak mě to moc netěší…

Po sbalení a přejezdu do kempu s klukama opět konzultujeme u piva a zjišťujeme, že jsou sektory kde se chytalo i přes 10 kg, ale také úplně hluché, kde na výhru stačilo přes 2 kg ryb. Poté znovu do sauny a zrelaxovat na neděli.

Grand Prix Čech – Neděle, den druhý

V neděli vstáváme opět s budíkem, ale tentokrát se mi z postele opravdu nechce. Dva dny v zápřahu od rána do večera už jsou znát. Záda bolí, musím do sebe hodit „růžové štěstí“ na bolest, posnídáme a jedem. Opět losování, opět dlouhé přesuny 140 lidí. Já to tentokrát vyhrál, popojel jsem sotva 20 metrů a zakotvil na sektoru B, tedy 16. místo od spodního kraje. Bohužel už od rána ustavičně prší, prší a prší. Klepání kapek na deštníky a vodní hladinu rozčísne pouze jekot/hukot projíždějících vlaků. To je další zvláštnost trati v Týnci. Na druhém břehu vede jeden z hlavních železničních koridorů. Co 10 minut proletí na druhém břehu Pendolino, nebo jiné vlaky. Po 5 hodinách chytání má člověk doslova “vyhoukáno” v hlavě.

Naštěstí se na zakrmení déšť umoudřuje, a lze chytat bez deštníku.

Díky Radám od Radynka tuším, jak se tady ve spodních sektorech chytalo a co by mohlo být úspěšnou taktikou. Oproti včerejšku mám záběry po celou dobu chytání. Překvapuje mě, že kolegové kolem mě chytají velice málo nebo vůbec. Mě se daří do vezírku dostávat ryby v rychlém tempu. Chytám hodně skaláků, cejnů a plotic. Změna přichází jen v občasném špatném trefování záběrů. ale jakmile si pohraji s montáží, zase úspěšně pokračuji. Musím říci, že těchto 5 hodin mi utíká jako voda, a tuším, že bych mohl proměnit první návštěvu na Labi v celkem slušný výsledek. Váží se od spodu ‚, váha přichází ze sektoru A a jdou s ní kluci Štěpničkové. Vážím hnd první z našeho sektoru a dělám 10 kg. Jsem spokojen a vím, že na dohled nikdo o moc víc nachytáno zřejmě nemá. Nakonec jediný, u koho mi tuhne krev v žilách je Vláďa Oliva, nakonec jej porážím jen o pár dekagramů. Stojí při mně i štěstí a mohu se radovat ze sektorového prvenství.

Grand Prix Čech – Výsledky

Jsem šťastný, že jsem i po MČR podruhé obstál v největší české konkurenci. Po 11. místě na loňském MČR v Račicích beru nyní v Týnci na vyhlášení 5. místo a připisuji skalp dalších reprezentantů a top závodníků. Jsem za to moc rád a s pokorou musím říci, že bez super party jihočechů a i dalších závodníků, kteří se rádi podělí o své poznatky, by se se chytalo mnohem hůř a neměl bych z toho takovou radost. Potěšilo mě, že jsme opět jako jihočeši zanechali stopu a doufám, že v tom budeme pokračovat v našich ligách a dalších závodech. Pokud vás cokoli zajímá napište mi vzkaz, rád vám odpovím.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *