LOADING

Type to search

Feeder Honza doporučuje

Krajský feeder přebor jednotlivců a Divize družstev 2019 – finále

Honza
Share

V polovině měsíce října bylo naplánováno rozuzlení postupové hádanky v Jihočeské Divizi LRU Feeder. Klání společně se závodem krajského přeboru, bylo naplánováno do Hluboké nad Vltavou. Pro připomenutí první kolo krajského přeboru a divize v Českém Vrbném bylo maximálně vyrovnané a díky pouze 1-3 bodovým rozdílům mezi týmy, mohl postoupit téměř každý z první čtveřice.Ve Vrbném se chytalo velké množství ryb a váha přes 25 a 30 kg nebyla výjimkou. Doufali jsme, že “na” Hluboké to bude podobné.Tréninky zpočátku ukazovaly, že ryby berou mezi cejny se motají i kapři a závod by mohl být zajímavý. S přibývajícími tréninky a změnou počasí ovšem rybí aktivita začala vadnout a pár dní před závodem se chytalo pouze sporadicky. 

Předpověď hlásila teplé slunečné počasí na říjen až nezvyklé a na závodní úsek se sjelo 34 natěšených, ale i zdravě nervózních feedrařů. Jelikož bylo kolo pouze jednodenní, muselo se začít včas ráno, abychom stihli vše vylosovat, odchytat, zvážit a odpoledne přestěhovat a znovu absolvovat 3 h dlouhé kolo. Vše měl tentokrát na starost Jirka Svoboda s týmovými kolegy a musím říci, že organizaci včetně počítání výsledků a vyhlášení zvládli perfektně i když nám do všeho v závěru vstoupila tma. Na břehu výborně fungovala jako již tradičně Barča s občerstvením i za pomoci Štěpána, který krom focení a rozhodcování celého závodu stihl i znásobit prodej piva a nealka po trati, díky rozvozu.

První kolo bylo rozlosováno, přesun proběhl bez větších potíží, přípravu jsem zvládl taktak, ale to kvůli stavění plošiny pod bednu a připravě více prutů tentokrát asi 6. Štěpi zkontroloval krmení a živou, a šlo se na věc. Seděl jsem v sektoru A tedy spodním nejblíže jezu. V sektoru jsem viděl Ronyho a Dominika Dvořáka a Tikyho (Honzu Tíkala), kteří seděli níže a vedle sebe po levé ruce jsem měl Luboše Mlčáka. Zaklipoval jsem pruty na vzdálenost o které vím, že by zde mohla fungovat, vyzkoušel jsem krmítka a sklon prutu , protože voda poměrně dost táhla a šlo se na krmení. Rozhodl jsem se více utáhnout krmeni a zátkovat dostatek směsi žívé a dalších složek. V takovém proudu jsem příliš nedoufal, že mi na krmném místě bude dlouho něco zůstávat. Proto jsem stavěl na pravidelnosti a dostatečném množství. 

První tři hody ještě záběry nepřišly, od čtvrtého se vše zlepšovalo a ryby žačaly zobat pravidelně. Níže sedící Rony a Dominik měli každou chvilku ohlý prut, jak zdolávali a vypadalo to, že ryby budou pěkně zobat. Luboš po mé levici chytal pomaleji a viděl jsem, že na jeho místě není rybí aktivita tak vysoká. Na forhontu dole přibyl kapr okolo 3-4 kg , pane jo ten mohl zamávat pořadím.V průběho celého kola se měnil i průtok vody a množství trávy a listí jdoucí sloupcem situaci nedělalo lehčí. Musel jsem sahat i po těžším krmítku a jiném prutu, abych byl schopen bez poskakování krmítka po dně efektivně chytat na místě, které jsem si určil před začátkem kola.  Ryby ve vlnách najížděly do krmení a odchytávat cejny se poměrně dařilo. Jediná krizová chvilka přišla v poslední půlhodině, kdy bylo cítit, že ryby přestávají chtít a kluci dole se naopak více rozchytali. Několik záběrů jsem díky experimentům ještě vymodlil, ale před vážením jsem si netroufal tvrdit jak jsem na tom, protože i Luboš nade mnou v závěru hodně přidal. Váha v sektoru ukázala od 7 do 11,5 kg já měl naštěstí přes 13 kg a mohl jsem si oddychnout. 

Po součtech 1 a 2 z prvního závodu ve Vrbném jsem nyní přidal 1 a věděl jsem, že mám zaděláno na dobrý výsledek v celém KP, pokud nepokazím závěrečné odpolední kolo. Proběhl rychlý oběd a rozlosování druhého kola. Los ke mně byl milosrdný rybářsky, šel jsem jedno místo od horního forhontu, ale co se týče stěhování, tak jsem trpěl, věcí moc a vzdálenost veliká, i za použití vozíku. Naštěstí se prodloužila pauza oproti původním předpokladům, a všichni jsme přípravu na novém místě dobře zvládli. Zaklipoval jsem novou vzdálenost, v prvním kole někde tady dělal za 1 Vláďa Vančata. Je tu větší hloubka, krmítko padá déle , uvidíme jak se to bude líbit rybám. Krmení ani taktiku neměním, jen vzdálenost. , řeka je tu navíc o něco užší než dole. 

Zpočátku ryby berou hezky, vedle mě na forhontu na svůj věk skvěle háže a chytá Štěpán Eybl. Dole vidím, že nejvíce chytá Tiky (Honza Tíkal), navíc mám dost práce věnovat se svému prutu a rybám, protože i mně zpočátku ryby jdou. Jak v úvodním kole přišel výpadek na závěr 3 hodinového limitu, nyní vše slábne už od poloviny závodu. Pod sebou vidím spíše sporadicky vytažené ryby, Štěpán a já občas ryby přidáváme, určitě nám pomáhá i dobré místo. V závěru jsem se musel z přemlouvání cejnů přeorientovat na plotice, tlouště a jeseny, kterých jsem pár do vezírku schoval. Ve druhém kole bylo více znát jak kdo popracoval se živou návnadou a dávkováním krmení. Jelikož šla váha tentokrát ze spodních míst, měli jsme čas mezitím něco pobalit, abychom stihli následné sčítání a vyhlášení, i tak jsem závěr balil téměř za tmy. Jakmile sluníčko zalezlo za obzor, šero a tma velmi rychle získávaly na síle. 

Ve druhém kole se obecně nechytalo tolik ryb. Opět jsem navážil přes 13 kg a i tentokrát mi to stačilo na vítězství  v sektoru jen s o něco větší rezervou než v prvním kole. Den uzavřený dvěma jedničkami, navíc týmový parťák Agny, také jednou za 1. Super den ! O výsledcích divize jsem přehled neměl, a tak jsem se těšil co mě při vyhlášení překvapí, protože o postup se praly až do konce minimálně 3 týmy. Závěr i s počítáním a vyhlášením skvěle zvládli Jirka, Tomáš , Emil i za přispění rodin a pomocnic. Nebylo to vůbec jednoduché, protože krom vyhlášení 2.kola, se ještě vyhlašoval celý KP , U15 , Dospělých i Divize týmů. Naštěstí se potvrdilo, že kolem feederu se zde točí parta schopná a šikovná . Závod hezký, podmínky také , co více si přát. Gratulujeme vítězům k postupu do 2. ligy . Jihočeši jsou na vzestupu , a příští sezonu jsme ve 2. lize už 3 týmy z jihu. Všem děkujeme za pěkný závod, a obdiv patří i juniorům v našich řadách jak se se vším v celém dnu popasovali.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *