LOADING

Type to search

Letní kapři v tropickém vedru II.

Od vody Plavaná

Letní kapři v tropickém vedru II.

Honza
Share

Po prvním větším úlovku (dvoukilový lysec) rychle dokrmím 2 hrsti partiklu a 2 koule lehce zmáčknuté směsi.  Netrvá dlouho a kukuřice v tandemu s masňákem boduje znovu. Znovu ten samý scénář: záběr-zásek-zběsilý úprk-přetahování. V prohřáté vodě mají ryby sil na rozdávání. Vytahuji druhého lysce podobného jako vejce vejci předchozímu kolegovi (otec mě dokonce podezřívá, že chytám stále toho samého).

Aktivita ryb neustává a proto vždy lehce dokrmím a během následující hodiny a půl zdolávám dalších 6 kaprů (některé už šupináče, všechny o váze 2-3 kg).

Světla pomalu začíná ubývat a kolem 22. hodiny ustává i aktivita ryb. Ideální čas začít pomalu balit. 
Veškeré další úlovky (stejně jako první kapr) přišly pouze a jenom z místa u břehu.

PROČ?

Přisuzuji to tomu, že jsem koule pro střelbu prakem do vzdálenějšího místa musel více zmáčknout a nedokázal jsem tak docílit efektu rozbití koulí o hladinu. Tím pádem koule zapadly v mělké vodě do řídkého a hlubšího bahna jako třešně do těsta při pečení bublaniny. Byly tedy schované a neplnily svůj účel, veškeré druhy ryb včetně kaprů měly problém je najít – narozdíl od hostiny, kterou jsem jim nachystal kousek od břehu.

I tak odcházím bohatší o další skvělý rybářský zážitek a příjemný pocit z dobře zvolené taktiky a výsledku lovu. Cestou zpět nás zase čeká anabáze se srpem a prosekáváním si cesty k autu. Potkáváme i pár místních, kteří nám zachmuřeně sdělují, že ryby v tom horku prostě nejdou a neberou 🙂 Asi jak komu…

Shrnutí lovu. Chyby a úspěchy

Ač nejsem kaprař, tak záměrem bylo lovit kapry a to se také povedlo. Velkou část úspěchu přisuzuji krmení v podobě partiklu (řepka, kroupy, kukuřice), který byl schopen rozprostřen na dně ryby přilákat a také na místě udržet. Díky troše štěstí bylo možné blízko u břehu ryby krmit bez krmných koulí a pouze rukou rozhodit vše potřebné na místo. Pozitivně hodnotím i prut, který jsem zkoušel poprvé. Díky tomu, že jde o měkký zdolávací prut s akcí po celé své délce jsem si každou rybu nesmírně užíval. I vzdálenější místo jsem trefoval bez problémů a hranice prutu tedy určitě nebude končit na 20 nebo 30 metrech. Mohu jen doporučit!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *