LOADING

Type to search

Podzimní zpestření na přívlači

Dravci Od vody

Podzimní zpestření na přívlači

Honza
Share

Je tady prosinec, ale počasí nám zatím celkem přálo a tak jsem se jedno víkendové ráno rozhodl vypravit na přívlač a zpestřit si tak celkem náročný týden. Vyrážím na řeku a cílím převážně na okouny, proto jsem si připravil hlavně menší nástrahy – smáčky, nymfy, twistery, barevné žížalky a další.

Nastrahy.cz a Chyť a pusť

Hned v 7 ráno se vydávám proti proudu řeky a snažím se vyhledávat dosud neprochytaná místa a zarostlé tůně. Na úvod volím fluozeleného smáčka a jelikož je voda až překvapivě čistá, mám 10 mm vlasec. Po několika hodech přichází první záběry od okounů. Nejsou to ale žádní obři a tak postupně hledám i jiná místa. Po třiceti minutách přináší moje snaha konečně ovoce a mám na prutu první větší kousek. Jedno nezbytné foto s úlovkem a pouštím okouna zpátky do vody.

I při dalších hodech přicházejí záběry, ale pokusy ryb jsou velmi opatrné a proto mi padají z háčku jedna za druhou – žádný pořádný výpad se nekoná.
Po chvíli se náhodou potkávám se svým častým rybářským parťákem a strýcem v jedné osobě Jirkou a tak se dál vydáváme už společně. Během pár minut přicházejí pěkné záběry od slušně velkých okounů. Veškeré záběry nám nyní přinášejí průhlední a přírodně zbarvení smáčci.

V tomto duchu se postupně přehoupne poledne a ryby přestávají reagovat. Musíme tedy evidentně pozměnit taktiku. Kromě změny nástrah nasazujeme i jinou montáž a měníme háčky za menší. Hned na první nahození přichází krásný záběr od okouna – i tentokrát mi ale padá. Dneska nějak není můj ideální den. Nedá se nic dělat, snažím se dál. Hned vzápětí dostává Jiří na svůj prut nádhernou štiku. Byl to krásný souboj, Jirka musel být opatrný, aby štiku neurazil nebo aby mu nezajela do nějaké překážky. Štiku ale celkem suverénně zdolal – jeho letité zkušenosti se ukázali. Někdy je skvělý zážitek i jen sledovat takovýto souboj. Štika měřila 55 cm a na 12 mm vlasec to byl vážně pěkný úlovek. Další fotka a pouštíme štiku zpátky řece.

Postupně se vracíme tam, kde jsme se ráno potkali a já už se začínám bát, že dneska odejdu téměř s prázdnou a o větší rybu už nezavadím. Došli jsme až k menšímu starému jezu – zde se naštěstí ukázalo pár větších okounů okolo 25 cm, kteří mi trochu zlepšili náladu.

Chtěl jsem to už zabalit, ale Jiří mě ještě přesvědčil podívat se k jedné staré tůni, kam moc rybářů nezavítá. Tady jsem se konečně dočkal a po krásném záběru jsem zdolal 30 cm okouna. Nádherný kousek na tak malou říčku. I jemu dávám svobodu. Zakončil jsem tak báječný den na rybách a těším se na ty další.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *