LOADING

Type to search

Ostatní

For Fishing 2019 – naše tajné tipy

Share
Rok se s rokem sešel a diář mnoha z nás ukazuje na blížící se největší veletrh s rybářskou tématikou na našem území. V mém diáři neznamená červené kolečko kolem čtrnáctky Valentýn, ale to, že startuje veletrh For Fishing 2019! Akce se letos stejně jako v minulých letech uskuteční na výstavišti v Letňanech a ani nadcházející ročník se neobejde bez mnoha novinek, zajímavostí a přednášek. Mrkněte na některé naše tipy, na co vše se můžeme těšit.

Praktické info

Jubilejní 10. ročník největšího českého rybářského veletrhu se uskuteční od čtvrtka 14.2. do neděle 17.2.2019 v Praze na výstavišti PVA Expo v Letňanech. PVA na mapě tady a plán veletrhu zde.

Vstupenky na akci si do dnešní půlnoci můžete koupit v předprodeji za 165,- zde. Od zítra pak na místě za 200,-. Děti do 140 cm a ZTP zdarma, parkovné na celý den je za 150 Kč přímo u PVA.

Celý program a veškeré informace najdete na oficiálním webu For Fishing 2019.

Co rozhodně nevynechat

Steve Briggs a Alan Blair

Čím jiným začít, než tím, že tato anglická legenda kaprařiny se poprvé v historii zúčastní veletrhu For Fishing 2019. Jeho přítomnost budete moci využít u stánku NASH od pátku do neděle. Budete mít nejen možnost získat autogram nebo se s ním společně vyfotit, ale to hlavní je, že na sobotu si připravil vlastní přednášku o chytání ryb nad 20 kg po celém světě. Je totiž známý i tím, že nechytá jen doma, ale za trofejními kapry vyráží do řady zemí. Můžete tedy od této superstar kaprařského světa načerpat trochu toho know-how.

Dalším hostem na stánku NASH v hale č. 2 bude Alan Blair, neméně známá osobnost kaprařiny, která už v minulosti pražský veletrh navštívila. Tentokrát se na akci ukáže v pátek a sobotu.

Kromě setkání se Stevem a Alanem můžete na stánku také soutěžit o víkendový rybářský pobyt v Anglii na jezeře Kevina Nashe. Dva šťastní rybáři budou moci rybařit na této světově známé vodě právě spolu s Alanem Blairem. Věříme, že se všichni kapraři mají na co těšit a životní sen řady z nich se tak může stát skutečností.

Obří akvárium Aqua – Demo

Obrovské akvárium plné ryb se po loňském úspěchu představí znovu. Akvárium má rozměr návěsu nákladního automobilu a je plné průzračné vody a ryb. Právě zde se budou odehrávat mnohé přednášky spojené s praktickou ukázkou.

WOLF International

Věděli jste, že se jedná o firmu Richarda Foxe? Ano toto jméno není náhoda, syn známého průkopníka Clifforda Foxe, který stejnojmennou značku vytvořil a dostal na vrchol. Syn svého otce přemluvil k účasti na novém projektu, kde by se oba rádi vrátili k inovativním a kultovním výrobkům. První vlajkovou lodí je série prutů. Myslím, že bude stát za vidění.

Blue Sky 360 Angler

Absolutní novinka a průlom v chytání z plavidel. Výherce v kategorii plavidel na americké výstavě Icast 2018.  První a momentálně jediný katamarán na území Evropy naleznete na stánku kayakfishing.cz společně s partu kajakářů, kteří vám o něm rádi poví vše zajímavé.

Jedná se o pedály řízené plavidlo od výrobce Jackson Kayak USA, velmi stabilní a tiché, s přípravou pro elektropohon, představeno v Evropě bylo teprve před pár týdny na Boat Expu v Německu. Rozhodně stojí za to ho vidět.

Český zástupce MIVARDI a jejich více než 300 m2

U MIVARDI opět nezaháleli a i na For Fishing 2019 představí několik novinek, na které si budete moci doslova sáhnout! Ať už se jedná o různé redesigny taškoviny a křesel v nových camo vzhledech, novou generaci člunů M-Boat, nebo prvotřídní baterie a powerbanky. Chybět nebude ani nová, nejvyšší řada kaprových prutů nebo nový program oblečení.

Já sám jsem velmi zvědav co připravili pro milovníky feederu, protože trend příklonu kaprařiny a feederu k sobě je neoddiskutovatelný a čím dál více výrobců kaprového vybavení nabízí alternativy lovcům na feeder. Pro Mivardi navíc hovoří historie, kdy má firma k feederu a plavané stále blízko.

Poklady z Ukrajiny

Firmy Zemex a Flagman už nejsou pro našince zcela neznámými jmény. Po jejich loňské premiéře na veletrhu jsem se na obě firmy zaměřil o něco více a myslím, že se letos máme opravdu na co těšit. Na oba výrobce se dívám především pohledem feederového závodníka a jejich vlajkové lodě v podobě prutů se štíhlým a kvalitním blankem, jako je třeba model Armadale nebo Sherman mohou směle konkurovat top prutům od mnohem renomovanějších výrobců. Navíc na akci představí určitě i velké množství příslušenství, bižuterie, sedaček, podběrákových hlav a tyčí a spoustu dalšího. Doporučuji! Právě tyto dvě expozice jsou mým tajným tipem a velmi se na ně těším. O kvalitě svědčí i snaha několika českých obchodníků obě firmy v naší zemi zastupovat a dostat jejich výrobky mezi nás rybáře.

Decathlon

Dalším zástupcem sportovního odvětví bude firma Decathlon, která se svou rybářskou sekcí budí rozruch mezi širokými vrstvami českých rybářů. Uvidíme, co si pro nás na For Fishing 2019 připraví. Jejich standardní nabídku produktů pro rybáře si můžete prohlédnout i online tady.

Doprovodný program

For Fishing Live TV

Pro ty kteří nemohou dorazit přímo na výstaviště je v pátek připraveno živé vysílání z celého veletrhu. V rozhovorech vystoupí například Karel Nikl, Michal Kučera, František Hanáček, David Fořt a další. Vysílat se bude ze studia a také od expozic vystavovatelů. Celým veletrhem budou provázet moderátoři Karel Kopeček a Lucie Somolová. FOR FISHING LIVE poběží 15.2. od 11.00 do 15.00 na webu veletrhu.

Přednášky s praktickou ukázkou

Jako každý rok se bude přímo na veletrhu odehrávat velké množství přednášek od těch nejpovolanějších. Za zmínku jistě stojí David Havlíček s přednáškou o výběru a roli barvy při lovu dravců, Jiří Ouředníček a jeho přednáška o vývoji feederu, mnoho ukázek se zaměřením na chytání velkých kaprů, Filip Souček poví o lovu štikozubců v Norsku, o lovu sumců na řekách bude přednášet Michal Janošík a to je jen malý výčet všech přednášek, které nás čekají.

Rybářské kino

Ve vstupní hale bude připraveno kino pro návštěvníky a projekce rybářských filmů bude probíhat téměř nepřetržitě.

Soutěž namaluj rybu

Je cílena na nejmenší návštěvníky celého veletrhu, ale jak tak znám svoje malířské umění, mohl bych se směle účastnit také. Stačí nakreslit obrázek s rybářskou tématikou. Obrázky budou vystaveny v prostorách For Fishing 2019 a odborná porota vybere výherce, kteří obdrží zajímavé ceny. Vítězi loňského ročníku budou dekorováni právě na tom letošním. Pokud tedy vyrážíte na akci s rybářským potěrem, určitě je nechte si zasoutěžit. Akci pro děti bude na veletrhu připraveno vícero, aby si i tato věková kategorie přišla na své.

Představení nového Fordu Focus

Sice nerybářská aktivita, přesto pro chlapy atraktivní a já se na ní jako na zpestření rybářského programu těším. Již ikonický Ford Focus bude mít na For Fishing 2019 svou prezentaci a jako čerstvé Auto roku 2019 si ho budete moci prohlédnout spolu s dalšími modely v hale č. 4.

Pozvánku na další rybářský veletrh – FISHING SHOW 2019 na Slovensku najdete v tomto našem článku o zimních rybářských aktivitách.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *