LOADING

Type to search

Honza doporučuje Ostatní Výbava

For Fishing 2019 – naše úlovky a ohlédnutí

Štěpán
Share

Pro Vás, co jste se nedostali, nebo i dostali, ale nestihli si projít všechno na ForFishing 2019 se tým Honzova rybaření vypravil na tento největší rybářský veletrh u nás. Je to vážně monstrózní rybářská akce, která se každodenně koná v polovině února a kde je možnost prohlédnout si novinky, popovídat si s vystavovateli, potkat staré přátele a navázat nová přátelství. Po celou dobu výstavy můžeme navštívit rozličné přednášky, prezentace nástrah v obřím akváriu s rybami, rybářské kino, nebo využít bazénků na vyzkoušení novinek v přívlačovém světě.

Ti, co už někdy výstavu navštívili, ví, jaké to tam je. Rybáři kam se jen podíváte. Mačkají se u stánků, baví se s vystavovateli. Nad celou halou se míhají špičky prutů, jak si každý zkouší jejich tvrdost a jak mu padnou do rukou, jsou slyšet hlasy prodejců, jak vychvalují ten nebo onen výrobek. Občas zaslechnete cinknutí lahve, nebo skleniček, přeci jenom je to i místo setkávání a nějaká ta kořalka k tomu prostě patří. Bez ní by For Fishing nebyl správný veletrh!

Narazit můžete i na rybářské legendy. Jen letos jsme byli ochuzeni o feeder reprezentaci, která právě v těch dnech bojovala (a statečně) v Jihoafrické republice na Světových rybářských hrách (více). Zato se ale na veletrh stihli vrátit naši reprezentanti v přívlači a přijímali gratulace a pochvaly od hrdých fanoušků.

Co jsme objevili, co nás zaujalo a kdo nám prozradil něco nového a užitečného?

Naše úlovky na For Fishing 2019

Předně se musím omluvit, ale na množství kaprových nástrah jsem bohužel neměl čas a nezvládl jsem je vstřebat. Myslím, že ani největší kaprolovci by za všechny 4 dny nedokázali projít do důsledku všechno. Takový je na akci výběr a nepřeberné množství akvárií, ve kterých se koupou pelety a boilie, umělé kukuřice a kdo ví jaké další novinky. 

Na veletrhu mě zajímali hlavně věci na feeder a plavanou a to nejen z mého pohledu, ale také proto, že vybavit děti na kroužek je těžší, než se může zdát.

Pár postřehů od obchodníků, kteří mi vyšli vstříc, a jejich zboží mě zaujalo.

Tommi Fly

Na prvním místě musím zmínit snad nejpříjemnějšího prodejce, jakého jsem na celém veletrhu potkal. Byla to paní (opravdu paní!) na stánku Tommi Fly. Jejich nabídka různých háčků, peří, hlaviček, srstí, vázacích pomůcek a mnohého dalšího byla jako muškařské nebe pro každého vazače! Dokonce mi slíbili, že mi rádi vyjdou vstříc, pokud bych potřeboval vybavit kroužek. Odvezl jsem si novou zásobu srstí a dubingu a musím říct, že se mi váže moc dobře. Děkuji!

Fiord

Dalším příjemným překvapením byl stánek Fiord, kde jsme si mohli prohlédnout skoro celý sortiment jedné z mých nejoblíbenějších značek – Drennan. Sice všechny ty pruty, háčky i taškovinu znám, ale nevydržel jsem a přesto, že pruty mám doma, stejně jsem si je vzal do ruky a znovu se ujistil, že patří mezi nejlepší kousky na trhu. Prodejce byl sympatický a nic se mi nesnažil vnutit. Oceňuji výborné jednání.

Nastrahy.cz

Na stánku Nastrahy.cz jsem se prohrabal množstvím gum a vzal do ruky parádní proutky od japonské firmy Daiwa. Majitel nám sám osobně natočil pivo ze sudu, který měli pro osvěžení vlastní i hostů. V akvárku bylo vidět kopyta a nymfy, jak krásně pracují. Příjemný personál rád vysvětlil a popsal, co se hodí k čemu a jak s konkrétními kousky chytat.

SPRO

Stánek SPRO jsem si rád prošel, líbili se mi přívlačové pruty. Některé feederové pruty bych si i vybral, dokonce jsem si jeden objednal, zatím si ale nechám pro sebe jaký, až ho lépe vyzkouším, bude recenze. Obsluha byla taktéž velmi sympatická a ochotná. Rádi nám představili novinky a odpovídali na naše všemožné dotazy.

Garbolino

Nejvíce jsem se těšil na stánek Garbolino, zejména jeho prodejní část, kde bylo možné vidět i jiné značky. Zde musím přiznat, že s majitelem jsem se již znal, proto se nám věnoval přímo on. Prošli jsme si novinky i časem prověřené kousky. Vlastně jsme se stavovali hlavně kvůli nové plavačkové bedně pro týmového kolegu Marka (Agnyho). Jednání bylo tradičně velmi příjemné, ale hlavně jsme si vedle feederů a plavaček prohlédli i přívlačové pruty Sakura a ukrajinské kousky firmy Zemex. Jejich nejvyšší řada Icon Feeder byl asi nejlepší feeder prut, na jaký jsme na veletrhu narazili.

Český rybářský svaz

Jako tradičně jsem se prostě musel zastavit na stánku Českého rybářského svazukde bylo k prohlédnutí akvárium s dalšími rybami, ale hlavně možnost zakoupit si výukové materiály, jako jsou karty s rybami a knihy. Co ale musím zmínit a za co musím poděkovat, čekalo tam na mě 20 rybářských řádů, aby se děti v rybářském kroužku měly z čeho učit.  

Kayakfishing.cz

Dalším navštíveným stánkem byl ten u Kayakfishing.cz, příjemná parta lidí prezentovala a komentovala novinky v tomto segmentu. Tzn. nové americké kajaky Jakson, jak s klasickým pohonem (pádlem vlastní silou), tak šlapací modely, nad kterými vyčníval nový 360 Angler vycházející ze spolupráce Jackson a Blue Sky Boatworks.

Konstrukcí spíše katamaran se pyšní neskutečnou stabilitou a zároveň rychlostí. Dále se u Kayakfishing.cz nacházelo nepřeberné množství nástrah Savage gear, od nymf velikosti sotva pár centimetrů po více než 40 centimetrové gumové pstruhy a štiky. Za zmínku stojí nová japonská značka gumových nástrah uchovávaných v soli a svými tvary velmi podobných renomované značce Keitech. Měkkost a vzhled předurčují tyto nástrahy k tomu, aby byly úspěšné a byly vyzkoušeny.

Zklamání Daiwa

Jediné, za to velmi silné zklamání jsem v sekci feeder a plavaná zaznamenal v souvislosti s Daiwou. Absolutně mi chyběla nějaká větší prezentace s koncepcí. Když se člověk podívá, co vše Daiwa a odnož Guru v tomto segmentu nabízí, přicházíme my rybáři o mnoho zajímavého. Já osobně jsem se těšil na novou řadu prutů Guru Aventus, které podle prvních informací vypadají naprosto skvěle, ale bohužel. Alespoň se máme na co těšit zase za rok.

Závěrem

Trochu nás mrzí, že se z veletrhu stává spíše velký trh s překřikováním prodejců a zákazníků s jediným cílem – prodat zboží a dostat peníze z kapes zákazníků. Nicméně návštěvnost této akce hovoří za vše, je to největší a nejúspěšnější akce svého druhu nejen v České republice. Kdo má k rybařině vztah a rád se podívá na všechno vybavení, které s rybařinou souvisí, zde najde opravdu téměř vše, co si může přát. Doufáme, že příští ročník bude minimálně stejně tak úspěšný a že bude mít takovou prestiž, aby i renomované světové a především anglické značky nechyběly se svými top novinkami.

TOP objevené pruty

Pro náročné rybáře

FEEDER pruty

 1. Zemex Icon
 2. Drennan Acolyte
 3. Garbolino Essential Light a Breme
 4. Browning Sphere Feeder
 5. Preston Supera

PLAVANÁ / MATCH pruty

 1. Drennan Acolyte
 2. Preston Equis
 3. Garbolino Altima
 4. Colmic Professional
 5. Maver Diamond

Pro středně náročné rybáře

FEEDER pruty

 1. Energofish Competition
 2. Maver Skyline
 3. Korum Feeder
 4. Colmic Next Adventure
 5. Garbolino Zombie Carp

Pro začínající rybáře

FEEDER pruty

 1. Zemex Iron
 2. Garbolino Bullet
 3. Drennan Red Range
 4. Okuma Ceymar Feeder
 5. Cresta Snyper Feeder
Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *