LOADING

Type to search

Letní rybářská foto-liga pro všechny

Ostatní

Letní rybářská foto-liga pro všechny

Honza
Share
Rybaření je sport a stejně jako každý jiný sport je tudíž (mimo jiné) o soutěžení, porovnávání sil mezi sebou, o konkurenci. Každý z nás, chce být logicky nejlepší rybář – ať už v rodině, partě, mezi svými známými, mezi kolegy, kamarády.
Léto je podle nás ideální doba, kdy trochu poměřit síly a zkušenosti a proto jsme pro vás připravili první ročník Velké letní rybářské foto-ligy, která zatím nemá v České republice ani na Slovensku úplně obdoby. Inspirovali jsme se v zahraničí, chceme se hlavně bavit a doufáme, že se budete bavit s námi.

O co půjde?

Vybrali jsme 8 druhů ryb, které považujeme za ty nejoblíbenější a nejběžnější, na které se asi řada z vás zaměřuje, nebo se jim alespoň okrajově věnuje.

Pravidla jsou jednoduchá. Ten z vás, kdo během léta (od soboty 1.7. do pátku 30.9.) uloví největší rybu v dané kategorii, stává se jejím vítězem.

Kategorie jsou následující: KAPR – AMUR– CEJN – ŠTIKA – SUMEC – OKOUN – PSTRUH – CANDÁT

Každá ryba má svého sponzora z řad známých rybářských obchodů a firem (např. Mikbaits, FeedershopNastrahy, Chytapust, Splavek, Rybystribro, a dalších), které věnovaly ceny do soutěže. Můžete se tak těšit na vouchery na nákupy i věcné ceny. Každá z cen je vždy v minimální hodnotě 500,-, což už určitě stojí za to!

Kromě vítězů těchto 8 kategorií budeme ze všech došlých fotografií losovat ještě další z vás, kteří rovněž obdrží hodnotnou výhru. Pokud se vám tedy nepodaří ulovit zrovna ten největší kousek v dané kategorii, nezoufejte, šanci na výhru máte až do poslední chvíle.
Proto neváhejte a pochlubte se svým úlovkem v každém případě. Do slosování můžete zařadit i svůj úlovek, který nespadá ani do jedné z kategorií – i tehdy s námi můžete svou fotografii sdílet a mít šanci na výhru.

Jak už jsme naznačili výše, soutěžit se bude prostřednictvím fotografií. U kapra a amura rozhoduje váha (fotografujete tedy zváženou rybu tak, aby byl na fotce viditelný současně úlovek i výsledek vašeho vážení), u ostatních druhů rozhoduje délka (fotografujete tedy úlovek s přiloženým metrem).

! Upozorňujeme, že šetrné zacházení s rybou je jednou z podmínek soutěže!

Máte 3 možnosti, jak s námi sdílet soutěžní fotografie

 • prostřednictvím zpráv na Facebooku zde
 • e-mailem na honzovorybareni@gmail.com
 • sdílením na Instagramu s hashtagem #rybarskafotoliga2016 @honzovorybareni

Kategorie jsou koncipovány tak, aby si každý našel tu svou. Kapraři to mají jasné, milovníci vláčení také, ale doufáme že i ti, kteří mají v oblibě feeder, plavanou nebo lov na umělou mušku si najdou druh, ve kterém se mohou prosadit.

Každý z vás může poslat libovolné množství fotografí, můžete tak soutěžit s libovolným množstvím úlovků.

Došlé fotografie budeme jednak postupně zveřejňovat na našem FB profilu a jednak budeme výsledky v reálném čase evidovat ve výsledkové listině. Tu si budete moci kdykoli zobrazit na odkazu zde. Vždy tedy budete vědět, jak si stojíte v rámci dané kategorie, nebo mezi svými kolegy, známými, soupeři.

Jak se zapojit?

 1. vyfoťte svůj úlovek tak, aby byla zřetelná požadovaná míra (váha nebo délka)
 2. sdílejte s námi fotku jedním z uvedených způsobů
 3. dejte „Like“ naší facebookové stránce a sdílejte příspěvek o této rybářské soutěži
 4. sledujte on-line, jak si stojíte a těšte se na vyhodnocení na konci léta

Shrnutí důležitých pravidel:

 • Doba trvání: 1.7.2016 – 30.9.2016
 • Opakování je matka moudrosti: šetrné zacházení s rybou je pro účast v soutěži nutnost!
 • Délka se zaokrouhluje na celé půlcentimetry nahoru, váha na celé stovky gramů nahoru
 • V případě rovnosti výsledků bude vždy upřednostněna ryba chycená na svazovém revíru
 • Sútaž je samozrejme otvorená aj rybárom zo Slovenska 🙂

Jistě všichni ctíme zásady fair play a ani by nás nenapadlo zasílat do soutěže fotografie svých kapitálních úlovků z minulosti. Ale pro jistotu přidáváme jednu jednoduchou podmínku navíc: 

Na každé soutěžní fotografii musí být kromě ryby a její viditelné míry (váha nebo délka) také váš rybářský lístek.
Je jedno, jestli to bude rubová nebo lícová strana, jestli vám lístek bude koukat z kapsy kalhot, budete ho mít položený u ryby nebo ho budete držet v zubech zatímco rybu budete po lítém boji vítězně držet v rukou. Lístek ale musí na fotce být, abychom ji mohli do soutěže zařadit.

Závěrem:

Soutěží se chceme během léta hlavně bavit, doufáme, že to pro vás bude zajímavé zpestření, trocha zdravé rivality totiž nikdy neuškodí. 
Zapojte se, zapojte své přátele a známé, dejte o soutěži vědět ve svém okolí. Zúčastnit se může skutečně každý. Kategorií je hodně, s trochou štěstí můžete i s menším úlovkem dosáhnout na výhru, takže na nic nečekejte a pojďte s námi do toho.

Partneři soutěže:

Pořadatelem soutěže je portál Honzovorybareni.cz. Na výhru v soutěži nevzniká právní nárok. Pořadatel si vyhrazuje právo soutěž kdykoli ukončit.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *