LOADING

Type to search

Ostatní

Rybářská předsevzetí pro letošní rok

Štěpán
Share

Proč my rybáři vždy hodnotíme sezónu minulou a plánujeme si tu následující? Máme to v povaze? Čeká se to od nás? Asi je to trochu od obojího. Já se vždy snažím nedávat si novoroční rybářská předsevzetí. Ale pak to přijde…

Sedím doma a vyplňuji povolenku, opisuji čísla revírů na zadní stranu a vzpomínám, kdy a kde jsem byl, jestli jsem byl sám, nebo s kamarády, jestli jsem potkal jiného rybáře, jestli jsem se zapovídal, vyměňoval zkušenosti a třeba dostal i nějaké rady. Rád se probírám všemi těmi vzpomínkami. Cizími, i vlastními. Snažím se vybavit si i zdánlivé maličkosti. Občas lehce rozmazaný zápis značí, že jsem u vody trochu zmokl.

A pak musím vypsat ryby. No, zrovna letos jsem žádná vydra nebyl. Mám tam pět kaprů, jednoho candáta a čtyři cejny. Na popsaných stránkách vypadá těch pár ryb žalostně, ale já jsem vlastně spokojen. Nouzí o rybu jsem nijak netrpěl, když jsem měl chuť, odnesl jsem si ji. Zaráží mě však něco jiného. Kam se poděly všechny plánované vícedenní výpravy? Kde jsou výpravy s belly boatem, nebo muškaření? Jak to, že jsem si nesplnil svých sto plánovaných vycházek? Proč jsem byl jen třikrát s boloňkou, kam se poděly noční lovy úhořů?

Nestěžuji si, jen vidím, že stejně jako každý rok jsem si svá novoroční předsevzetí nesplnil. Nějaký čas pohltily tréninky na závody. Když jsem začal závodit, tak mi první rok feeder přebil skoro všechny ostatní techniky. Stále dominuje, ale kde můžu, ukrajuji si čas pro ty zbylé.

A pak přijde zase ta chvíle, kdy sedím nad povolenkou novou, čistou a nepopsanou. Sedím a říkám si. „Letos budu mít alespoň sto vycházek. V létě vyrazím párkrát na belly boatu. V zimě budu vláčet.“ Najednou se přistihnu, jak už plánuji výpravy na úhoře, na sumce, muškaření v době kdy se líhnou jepice, vymýšlím místa na parmy, nové fleky, kde jsem nikdy neseděl, nebo zarostlá místa, kam snad ani rybáři nechodí. Prohlížím si mapu revírů a odhaduji takové lokality. Přemýšlím, na kterém řádku mi ulpí dešťová kapka, kde mi bude dopisovat propiska, kdy úhledný rukopis napoví, že u vody se mnou byla partnerka, jestli první stránku popíšu už v zimě. Je toho spousta, na co myslím, ale někde v hloubi duše vím, že za rok až si sednu ke stolu a budu ten samý kus papíru vyplňovat z druhé strany, budu si říkat: „Kam se poděly plánované vícedenní výpravy atd…?“ Bez toho, abych si i letos dal rybářské předsevzetí by to ale nešlo a já to jejich plnění zkusím tento rok změnit! Slibuji.

Takže….

Má rybářská předsevzetí pro rok 2019

  1. Budu mít alespoň 100 vycházek
  2. Alespoň 5x budu u vody přes noc
  3. Nejméně 5x budu chytat na belly boatu, nebo z lodi
  4. Alespoň 10 nocí zkusím úhoře a candáty
  5. Každý měsíc od dubna do prosince půjdu alespoň 2x muškařit
  6. Vytáhnu k vodě všechny své pruty nejméně dvakrát
  7. Objedu co nejvíce závodů
  8. No a samozřejmě napíši vám o všem zajímavém, co mě potká

Co myslíte? Jak to dopadne až budu na konci tohoto roku zase bilancovat? Budu si moci říct, že jsem se tentokrát „pochlapil“ a svá rybářská předsevzetí (nebo alespoň jejich větší část) splnil? A jaká rybářská předsevzetí máte vy? Nechte se inspirovat a stáhněte si klikem na odkaz níže naši předlohu k vytištění a vyplnění:

Rybarska-predsevzeti-2019

Jsem rybář a být rybář znamená mít vztah k přírodě a trávit v ní čas. Proto zde, na začátku nového roku, děkuji vodě a vlastně i ostatním rybářům, za chvíle, které jsem mohl u vody strávit v roce minulém. Za všechna dobrodružství, setkání i samotu, jakou může člověku dát jen rybaření.

Těším se na nová setkání u vody v roce 2019. Třeba právě s někým z vás.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *