LOADING

Type to search

S čím chodím k vodě – plavaná a dravci

Výbava

S čím chodím k vodě – plavaná a dravci

Honza
Share

Po svém předchozím článku, kde jsem zmiňoval svou výbavu na feeder přináším dnes pokračování v podobě článku o výbavě na lov dravců a plavanou. Opět bych se tak rád podělil o své zkušenosti a případně pomohl těm z vás, kteří nad novou výbavou rozmýšlíte nebo tápete. V případě dalších dotazů rád na vše odpovím na chatu, mailu nebo v sekci „Ptejte se“.

PLAVANÁ

Shimano Super Ultegra Match 420

Oblíbený prut mezi „profíky“ i „hobíky“. Bez zbytečných designových úletů – nová série prutů vypadá elegantně a moderně. Lehké a velice citlivé blanky pracují naprosto spolehlivě ať už při chytání plotic, tak prut zvládne i pořádné údery trofejních ryb na řekách, nebo výpady kaprů při chytání s velkými splávky a na velké vzdálenosti. Délka 420 cm, transportní délka 145 cm, váha prutu 179 g, 16 oček, vrhací zátěž do 20 g.

De facto jediný prut, který na plavanou používám. Jsem s ním naprosto spokojen a vlastně nic víc nepotřebuji.

DRAVCI

Shimano Catana 240cm do 17g

Přívlačové pruty z řady Catana jsou vyrobeny z karbonu Geofibre XT – 30 / 40 a osazeny SiC očky o kterých jsem se zmiňoval již dříve. U těchto oček vážně nemusíte mít strach z jejich prodření a to dokonce ani při používání vláčecích šňůr. I u prutu, který je v nižší cenové kategorii je tak zaručena celkem dlouhá životnost. Sedlo navijáku je vybaveno systémem VibraSpot – díky ergonomicky tvarované přední rukojeti se vám prut lépe drží a lépe se vám s ním manipuluje, ať už při nahazování, tak samozřejmě hlavně při zdolávání ryby. Pocítíte každý pohyb ryby na konci vlasce, budete přesně vědět, jak se vám ryba na konci vlasce vrtí. VibraSpot si vychutnáte obzvlášť při použití pletenky. Za mě s tímto prutem jednoznačně spokojenost a hodně muziky za málo peněz.

Jaxon XT-Pro New Generation Royal Spinning 2,72m 2-12g

Pruty značky Jaxon u nás možná nejsou tak známé nebo populární, ale ze své zkušenosti mohu říct, že bych se jich vůbec nebál. Obzvláště jejich vyšších řad. Toto je lehounký, rychlý prut, s velice štíhlým blankem a se špičkovou akcí, které je dosaženo díky vysoce modulovanému karbonu s příměsí kevlaru, ze kterého je prut vyroben. Blank je tentokrát matný, což zaujme na první pohled a prut je kromě svých funkčních vlastností ještě vážně pěkný. Nesmí chybět sedlo a očka značky Fuji, rukojeť je z plného korku. Pro mě ideální na chytání s měkkými plastovými nástrahami.

Fox Rage Ultron Jig Spin

Poté co vezmete tento (nebo jemu podobný) prut do ruky, bude se vám už každý jiný zdát jako tvrdý „klacek“. Prut zcela nové série Rage Ultron Jig & Spin je navržen s využitím nejmodernějších výrobních technik, nejlepších materiálů a know-how od několika světoznámých rybářů, jež se soustředí na lov dravých ryb. Nízký obsah pryskyřice, ultra lehká kontsrukce z vysoce modulovaného karbon, vyvážený systém FOX Slik oček, vysoce kvalitní ergonomické sedlo navijáku, odolné korkové koncovky. Délka prutu je 230 cm, akce prutu 8 g, 2 díly, transportní délka 119 cm, váha prutu 108 g.

SPRO Addiction Micro Cast 3000

Opravdu pěkně zpracovaný naviják s kvalitním grafitovým tělem, 10 ložisky (9 kuličkových a 1 jehlové), převodem 6,0:1 a vahou pouhých 270 gramů. Jde o špičku od dané značky. Fajnšmekři ocení dotažené detaily, jako například rolničku pokrytou titanem, aby nedocházelo k zařezávání ani při použití pletenky, počítačem vyvážený rotor, nebo opravdu velmi velmi jemnou brzdu. Naviják mám už několik let a zatím bez chybičky.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *