LOADING

Type to search

Feeder Honza doporučuje Zimní liga

Jihočeská zimní feeder liga 2018/2019 – čtvrtý závod

Share
Poslední závod a velké finále jihočeské zimní feeder ligy se mělo uskutečnit poprvé v historii na řece Otavě v divácky velmi atraktivním prostředí náplavky a cyklostezky, přímo v centru města Strakonic. Já jsem byl hlavním organizátorem a garantem závodu.

S velkým předstihem jsem začal vyřizovat veškerá povolení a oznámení, jak s místní organizací, tak územním svazem a v neposlední řadě s povodím, městskou policií a městským úřadem – kvůli úklidu cyklostezky a možnosti vjet na trať alespoň několika vozidly s vybavením a cenami.

Vše se dařilo nadmíru dobře, včetně shánění cen a sponzorů. Už tato skutečnost mě asi měla varovat, že musí přijít něco, co nám plány trochu zhatí. Zásah nepřišel od žádného z výše psaných subjektů ani shůry, nýbrž ze strany přírody. Řeka Vydra ovlivňující v hlavní míře průtok Otavy na horním toku se rozhodla během dvou dní před závodem téměř zdvojnásobit svůj průtok. To mělo mít za následek zvýšení průtoku na Otavě do nechytatelných hodnot.

Proběhla rychlá jednání. Já jsem utrousil i několik nepublikovatelných slov, protože jsem se na závody ve svých rodných Strakonicích opravdu těšil a bral je prestižně. No a šlo se na plán B. Plánem B bylo najít novou vhodnou a dobře zarybněnou trať a to 4 dny před závody. Opět se ukázalo, že když je člověk obklopen schopnými lidmi a kamarády všechno jde.

Uskutečnili jsme velké množství telefonátů a díky Markovým a Romanovým schopnostem padla naše volba na trať v Týně nad Vltavou. Krásný dlouhý a travnatý břeh jen lehce do zatáčky, ryby zde byly a braly a auty se dalo dojet velmi blízko trati. Rychle jsem dal dohromady informační tabule a dojel je umístit na trať.

V pátek (dva dny před závodem) jsme trať rozměřili a věděli, že se budeme muset popasovat i s velkým počtem účastníků. Doslova hromadu cen pro účastníky posledního závodu a celé zimní ligy z řad dětí i dospělých jsme připravili už v sobotu, protože v neděli ráno by to bylo nereálné. Zde dík patří Janče a sestře Magdě, která za tým honzovorybareni.cz následně celý den závodu i dokumentovala (fotogalerie zde).

Na trať jsme vyrazili s Magdou v neděli už před 5. hodinou ráno, abychom stihli pověsit bannery sponzorů a vše připravit a vyladit. Nebudeme si nic idealizovat vstávání nám dalo opravdu zabrat. Zbytek organizačního týmu a závodníci začali najíždět na 6. hodinu. Stihli jsme krásný východ slunce nad říční hladinou což slibovalo hezký slunečný den (opak byl bohužel pravdou a slunce už se od té doby téměř neukázalo). Rozdělili jsme sektory, dali jsme rychlou kávu a šlo se losovat. Celkem 33 závodníků bylo přerozděleno losem do 3 sektorů po 11 lidech.

V prvním kole jsem šel na sektor A, díky cestě podél trati jsme všichni pohodlně odnosili nebo odvozili na svých vozících vybavení na určená místa. V přípravě jsem vyzkoušel různé vzdálenosti a hloubku. Z tréninku jsem měl vyzkoušeno že ryby berou i na vzdálenosti 15 m nachystal jsem proto 2x picker a 2 media klipy na 15 a 23 m.

Chytat se začalo v 8:30 a čekalo nás 2,5 hodinové kolo, končící v 11 hodin. Kluci kolem mě chytali dál než já a od začátku kosili jednu rybu za druhou. Já byl prvních 15 min o jednom záběru! Musel jsem začít jednat, šel jsem na vzdálenější místo. Bohužel ani tady jsem nebyl schopen vyrovnat tempo kluků kolem, kteří měli místa už rozkrmená a ryby jim krásně žraly. Bohužel až na konci první kola jsem zjistil, že jsem asi až příliš experimentoval s krmením. Zcela upřímně, nevím zda jsem náhodou při přípravě doma už tak slané krmení ještě dvakrát nedosolil. No nic je to zkušenost řekl jsem si, když jsem dochytával na jiném než krmném místě zcela bez krmení a krmítko používal pouze jako zátěž (a konečně jsem dostával záběry). Bohužel bylo z toho 8,5 v 11 členném sektoru a mé nejhorší umístění za kolo ze všech závodů, které jsem zatím odchytal.

Následovala hodina na přesun a na oběd. Stěhoval jsem se na sektor C a byl jsem rád, protože jsem měl za zády ceny a poháry, které holky během prvního kola vystavily a taky Báru s občerstvením. Na vyhlášení jsem to neměl daleko a s věcmi k autu také ne.

Během přestávky jsem stihl od kluků posbírat několik zbytků krmení hlavně od Marka a Štěpána za což jim děkuji a smíchat je dohromady ve směs, se kterou jsem započal druhé kolo. Chytal jsem na 23 metrech a úsek byl o poznání mělčí než na áčku. Ryby mi od začátku reagovali na krmení velice dobře, držel jsem 40 g krmítko a chytal rybu za rybou, především cejni a skaláci baštili červy poctivě, aniž bych musel vymýšlet něco speciálního.

Postupně se kolem mě rozchytali i kluci – Jarda Doležal postupně přidával ryby na svou stranu, nutno ale, říci že mezi nimi měl i velké množství ouklejí, které jsou u nás na zimní lize pouze za 1 bod. Dobře chytali i kluci blízko forhontu – Marek Šmitmajer a Honza Němec. Já si v tomto kole spravil chuť a konečně mi vše fungovalo, jak jsem zvyklý. Jen v poslední půlhodině se mi frekvence záběrů hodně prodloužila, až nakonec ustala úplně. Naopak kluci blizko forhontu dochytávali až do konce. Věděl jsem, že to bude hodně těsné.

Nakonec z toho byla dvojka v sektoru, kdy na výhru stačilo o rybu navíc. I tak ve srovnání s prvním kolem veliká spokojenost. Mohlo se jít na počítání výsledků ve všech kategoriích a balení věcí před závěrečným vyhlášením.

Počítalo se tentokrát o něco déle než obvykle, aby se výsledky ihned promítly i do celkových výsledků celé zimní ligy ve všech kategoriích. Alespoň byl čas závod probrat a zhodnotit ho spolu s ostatními. Mimo jiné bylo potřeba se po celém dni pořádně občerstvit a douklidit věci do auta.

Poděkování po závodě patřilo především všem co se na celé sérii závodů podíleli a postarali se o nadstandardní podmínky pro všechny zúčastněné v jednotlivých kolech seriálu. Ovace, potlesk a uznání potom patřili nejúspěšnějším. Do boje o celkové pořadí zasáhlo v průběhu čtyř závodů ligy celkem 60 rybářů. Níže krátký výčet těch celkově nejlepších. Vítězem tohoto ročníku se s přehledem a náskokem 12,5 bodu na druhé místo stal Jan Němec.

4. Závod jihočeské zimní feeder ligy

 1. David Lédl
 2. Marek Paulovič
 3. Tomáš Bejsta

Děti

 1. Nikola Pešková
 2. Michal Vyskočil
 3. Pavel Šedivý

Kompletní výsledky zde

Jihočeská zimní feederliga 2018/2019

 1. Jan Němec
 2. Jiří Svoboda
 3. Jan Vojta

Děti

 1. Nikola Pešková
 2. Michal Vyskočil
 3. Pavel Šedivý

Celkové výsledky ligy naleznete zde.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *