LOADING

Type to search

Honzovorybareni.cz není jen rybářský blog. Je to především rybářský feeder tým, který se postupně probojoval z nižších rybářských soutěžích až do současné druhé nejvyšší české feeder ligy.
Kdo jsou členové našeho týmu? To zjistíte z následujících medailonků:

Rybářskému řemeslu se věnuji od roku 1995. To jsem jako osmiletý začal navštěvovat rybářské kroužky vedené mistrem světa v chytání na umělou mušku a všeobecně skvělým rybářem a znalcem českých vod panem Milanem Janusem. Dodnes mu vděčím za mnohé. Postupem času jsem vyzkoušel veškerá odvětví, která moderní rybařina nabízí.

Aktuálně trávím čas u vody nejčastěji s feederem, kterému se věnuji už 15 let, plavanou a nebo při lovu dravců přívlačí, ideálně ze svého kajaku. Na podzim roku 2017 jsem začal i se  závodním chytáním na feeder, kde jsou cíle nejvyšší jaké mohou být a to reprezentovat a stát se základním stavebním kamenem národního týmu.Jsem rád, že v rybařině se věkové hranice nekladou a tím pádem mohu zúročovat další a další zkušenosti.

Přehled našich úspěchů můžete vidět na úvodní stránce našeho webu.

Tento web jsem založil v roce 2015 a je koncipován jako soubor mých vlastních postřehů, poznatků a zkušeností z návštěv u vody, které sbírám už více než 20 let. Vyrážím kdykoli, kdy mi to čas a počasí dovolí a potkáte mě v drtivé většině na jihočeských vodách.

Blog píšu pro radost a proto, že si hodiny a hodiny zkoušení, vymýšlení nových postupů, receptů, vychytávek nechci nechávat jen pro sebe, ale předávat je dál. Ryba je pro mě „kámoš, né žrádlo“ a podle toho se k ní i chovám. Drtivou většinu svých úlovků vracím vodě.

Přeji vám mnoho úspěchů u vody a Petrův zdar!

V kolika jsem já poprvé nahodil háček do vody, si dnes již nepamatuji, ale vím určitě, že jsem už ve svých čtyřech letech pravidelně chytával a v roce 2001 jsem získal svůj vlastní rybářský lístek. Neměl jsem žádného učitele, proto jsem se nástrahami rybařiny prokousával sám a trvalo mi opravdu dlouho, než jsem mohl začít mluvit alespoň o dílčí úspěších.

Nenapadá mě jediná rybolovná technika, v Čechách praktikovaná, kterou bych si ještě nevyzkoušel, včetně úzkých specializací. Od roku 2012 vedu rybářský kroužek v Netolicích pro začátečníky a pro pokročilé. Rád
čtu o rybách a rybaření, a to jak beletrii, návody tak i odbornou literaturu. Věřím, že předávání zážitků pomocí psaného slova je mnohdy hodnotnější, než sledování videí. Také jsem věčný samouk a rád se dělím o zkušenosti a snažím se ostatním rybářům usnadnit cestu k úspěšnému lovu. I proto jsem se rozhodl psát a ukázat vám, jak se na jednotlivá témata okolo rybařiny dívám já.

Již jeho původ v kraji rybníků a řeky Lužnice ho k rybaření předurčuje. Velký muž s velkým srdcem. Trojnásobný mistr světa v lovu sumců a přitom výborný i v jiných rybolovných disciplínách. Agny je u vody nejčastěji ze všech rybářů, které znám. Pravidelně si každý rok chodí pro novou povolenku, aby měl kam zapisovat další a další vycházky. Z toho plyne obrovské množství zkušeností, které od vody má a umí zužitkovat.

At‘ už vezme do ruky feeder nebo sumčák, vždy rád vymýšlí, zkouší a experimentuje. Ve většině případů, mu to přináší krásné ryby, pro které si jezdí i za hranice naší domoviny. Pokud ho u vody potkáte, rozhodně ho nepřehlédnete. A pokud zaregistruje i on vás (přes své obrovské soustředění), velmi dobře si o rybách přímo na břehu popovídáte.

Student rybářské školy ve Vodňanech a na svůj věk velmi šikovný rybář, to je Honzík, „benjamínek“ našeho týmu. I přes své mládí již dnes dokáže dělat velmi dobré výsledky napříč všemi feedrovými závody.

Co o sobě napsal? Chytám již od svých 4 let. K rybolovu mě přivedl můj děda společně s mým taťkou. Rád chodím na řeku Vltavu, kde lovím nejraději feederem parmy, tlouště, kapry a samozřejmostí je i lov v závodním stylu. V budoucnu bych si rád jel zachytat do Švédska, Itálie a Anglie. Můj sen je reprezentovat Českou republiku ve feederu a dostat se do TOP 20 závodníků  v celkovém žebříčku.

Trochu tajemný muž v pozadí našeho týmu, to je Romča. Dlouholetý rybář, s obrovským množstvím hodin, které u vody strávil a zkušeností, které nyní předává dál, z pozice trenéra, našemu týmu. Má velký podíl na úspěších týmu, i jednotlivců. Jeho hlava je pro nás zárukou dobrých rad, o které není nikdy nouze a jsme za ně maximálně vděční.