LOADING

Type to search

Honza

Rybářskému řemeslu se věnuji od roku 1995. To jsem jako osmiletý začal navštěvovat rybářské kroužky vedené mistrem světa v chytání na umělou mušku a všeobecně skvělým rybářem a znalcem českých vod panem Milanem Janusem. Dodnes mu vděčím za mnohé. Postupem času jsem vyzkoušel veškerá odvětví, která moderní rybařina nabízí.

Aktuálně trávím čas u vody nejčastěji s feederem, plavanou a nebo při lovu dravců přívlačí. Rybařina mě baví čím dál víc a tak jsem se letos na jaře rozhodl začít i se závodním chytáním.

Tento web jsem založil v roce 2015 a je koncipován jako soubor mých vlastních postřehů, poznatků a zkušeností z návštěv u vody, které sbírám už více než 20 let. Vyrážím kdykoli, kdy mi to čas a počasí dovolí a potkáte mě v drtivé většině na jihočeských vodách.

Blog píšu pro radost a proto, že si hodiny a hodiny zkoušení, vymýšlení nových postupů, receptů, vychytávek nechci nechávat jen pro sebe ale předávat je dál. Ryba je pro mě „kámoš, né žrádlo“ a podle toho se k ní i chovám. Drtivou většinu svých úlovků vracím vodě.

Přeji vám mnoho úspěchů u vody a Petrův zdar!

Štěpán

V kolika jsem já poprvé nahodil háček do vody, si dnes již nepamatuji, ale vím určitě, že jsem už ve svých čtyřech letech pravidelně chytával a v roce 2001 jsem získal svůj vlastní rybářský lístek. Neměl jsem žádného učitele, proto jsem se nástrahami rybařiny prokousával sám a trvalo mi opravdu dlouho, než jsem mohl začít mluvit alespoň o dílčí úspěších.

Nenapadá mě jediná rybolovná technika, v Čechách praktikovaná, kterou bych si ještě nevyzkoušel, včetně úzkých specializací. Od roku 2012 vedu rybářský kroužek v Netolicích pro začátečníky a pro pokročilé. Rád
čtu o rybách a rybaření, a to jak beletrii, návody tak i odbornou literaturu. Věřím, že předávání zážitků pomocí psaného slova je mnohdy hodnotnější, než sledování videí. Také jsem věčný samouk a rád se dělím o zkušenosti a snažím se ostatním rybářům usnadnit cestu k úspěšnému lovu. I proto jsem se rozhodl psát a ukázat vám, jak se na jednotlivá témata okolo rybařiny dívám já. Proč nepíši svůj vlastní blog? V džungli internetu by ničemu neprospěl vznik nové stránky a s Honzou jsme kamarádi a týmoví parťáci tak proč ne?

Těším se na vaše reakce!