LOADING

Type to search

Návody

QSP – pomocník při výměně rybářského vlasce

Share

Se začátkem nové sezóny čeká každého rybáře jedna z mnoha povinností a tou je výběr a výměna vlasců na navijácích. Ti, kteří jsou u vody opravdu často, podstupují tento úkon i několikrát do roka. Dnes nebudu mluvit o výběru správného vlasce/šňůry. O tom možná někdy příště. Dnes vám chci napsat něco o drobném pomocníkovi, se kterým přišla firma Cralusso a i já jsem ho letos při výměně vlasců na svých prutech s potěšením využil.

Všichni asi tušíme, že ideálním výsledkem po namotání nového vlasce je cívka, která je pěkně rovnoměrně až po okraj zaplněna vlascem tak, aby se vlasec co nejlépe odvíjel a naše hody směřovaly bez větších potíží co nejdále. To, že dražší vlasec, na který reálně chytáme, nezaplní celou cívku a jako podklad se použije jiný nebo starší vlasec, je také všeobecně známé. Ďábel je ale ukryt v detailech, takže jak přesně určit, kolik volného místa na cívce nechat, aby se nový návin na cívku tak akorát vešel? Tedy aby ho na ní nebylo málo ani moc?

 

Pomocník, pro řešení tohoto problému se jmenuje Cralusso Quick Symple Precision System (QSP). Ke každému vlasci přidává Cralusso balíček papírových proužků, které jsou naměřeny na jednotlivé velikosti konkrétně 2 mm; 2,5 mm; 3 mm; 3,5 mm a 4 mm.

 

A jak to reálně funguje?

1. Na stránkách Cralusso zde zadáte do jednoduché kalkulačky rozměry své cívky – konkrétně její průměr (d) a výšku (h) (tedy např.: 50,5 mm a 21 mm)

 

2. Pak zadáte průměr a délku vlasce, který chcete mít až po okraj navinut (např.: 150 m a 0,20 mm)

 

 

3. Kalkulačka vám na váš dotaz jasně řekne, kolik mm od okraje cívky vám musí zbýt volných, aby se na ni „chytací“ vlasec tak akorát vešel.

4. Zbývá už jen navinout podkladový vlasec tak, aby na cívce zbylo přesně tolik místa, kolik nám kalkulačka určila (ke kontrole slouží ony papírové proužky, dodávané při koupi vlasce) a následně navinout koncový „chytací“ vlasec.

A je to!

Úspěch u vody přece záleží často záleží i na maličkostech. S QSP dosáhnete v podstatě dokonalého výsledku s minimem úsilí. Pocit, že jste i doma udělali vše pro to, abyste na své výpravě k vodě uspěli, je k nezaplacení.

A jaké jsou vaše zkušenosti, tipy, triky a drobné zlepšováky k tomu, aby byl výsledek vašeho snažení optimální? Podělte se s námi!

Obrázky: http://cralusso.com/

 

Tags:
Next Article

0 Comments

  1. Karel Beránek 22. 3. 2016

    Ahoj, vychytávka dobrá (ta kalkulačka), ale jen pro určité dělky (150m a 200m) a výběr síly je také omezený. Chtěl jsem si podmotat 15ku nanofil o dělce 125m a narazil jsem… 🙂

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *