LOADING

Type to search

Bodden Bash 2020 – rybaření z kajaku na Rujáně.

Dravci Honza doporučuje Od vody Ostatní

Bodden Bash 2020 – rybaření z kajaku na Rujáně.

Honza
Share

Jako každý rok jsme se i letos těšili na podzimní kajakářský meeting Bodden Bash na Německé Rujáně ve městě Schaprode. Tento větrný poloostrov s množstvím zálivů (boddenů) hostil setkání desítek kajakářů z celé Evropy letos již po páté. Jsou to 3 dny (pátek až neděle) plné rybaření, společného grillování a poznávání nových rybářských přátel napříč Evropou. Letos se účastníci sjeli z Německa, Polska, Maďarska, České Republiky a Švédska. Obvykle se snažíme do Německa přijet o pár dní dříve, abychom si rybaření na místních vodách užili a měli možnost prozkoumat různá místa místních revírů. Přece jen když už jedeme 800 kilometrů chceme si vše užít. Letošní ročník připadl na období po velkých vychřicích a bouřích, které vyhnaly sladkou vodu až na otevřené moře a proto bylo hledání ryb, které citlivě reagují na salinitu vody a její pohyby, velice obtížné. Tím spíše , že na kajaku jsme odkázáni pouze na vlastní pohon a musíme brát sílu a směr větru hodně v potaz. Bohuže se silný vítr na už tak větrné Rujáně nevyhnul ani nám a více než hledání ryb jsme se věnovali schovávání a hledání chytatelných oblastí.

Rujána je jedno z míst kam se každoročně velmi těším, chytání bojovných vypasených štik z brakické vody stylem, který u nás člověk příliš nevyužije , je příjemná změna a oživení v rybářské sezoně plné feedrových závodů. Je jen málo míst kam si člověk vezme „multíky“, těžší vybavení na štiky a velké nástrahy přes 20 cm , na které chytám hrozně rád. Rybaření zde má své specifika, téměř všude je malá hloubka a vidíte na dno, kdybyste nechtíc vystoupili z kajaku, na vetšině míst ho dovlečete ke břehu. Téměř zde v silném větru nekotvíte na klasickou kotvu a využíváte je driftovací padák, hážete stovky hodů a čekáte na ránů od opravdu velké štiky, čemuž musí odpovídat i montáže a vabavení. Po návratu je vše od vody plné soli a je potřeba vybavení i nástrahy umýt a vypláchnout sladkou vodou. Vyjíždky v čísté vodě, kde pod kajakem vidíte hejna medůz a kolem vás jezdí výletní parníky ,patří k nezapomenutelným chvílím na vodě.

Na Bodden Bashi se nás letos z ČR postupně sjelo k 15 účastníkům, někteří ještě po skončení pokračovali i dále do Švédska, kde si trochu spravili chut na skandinávských štikách . My jsme na vodě strávili 4 dny plné pádlování a dřiny , několik slibných míst jsme nalezli a pár vypasených štik se podařilo, nicméně oproti jiným ročníkům jsme metrovou zubatici napřelstili a i na množství ryb byl letošek mnohem chudší. Nicméně i to je krása rybařiny a o to víc se těším na další společný výlet za Německými štikami. Po našem odjzedu ještě na místě zůstávali Kaja a Kuba a ti v následujících dnech a přívětivějším počasí přelstili krásné štiky i candáty.

Celý sjezd kajakářů se nesl ve výborné atmosféře i přes těžké podmínky v závislosti na koronavir a důsledky s ním spojenými. Všichni jsme respektovali potřebná pravidla a nic nám to neubralo v dobré náladě , konzultaci oblíbených míst a nástrah od Švédských a Německých kolegů na společných večeřích a vubec v tom, že jsme si Rujánu opět opravdu užili. Níže přikládám fotogalerii z celé údálosti a každoroční bohaté tomboly, která skvělou akci dělá ještě atraktivnější.

Tags:

1 Comments

  1. Pavel Francouz 21. 10. 2020

    Nádhera to je rybaření jak má být. Já nedávno koukal na články o lovu štik https://www.zachytame.cz/ a taky na ně brzy půjdu. Hodně štěstí zdraví Pavel.

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *