LOADING

Type to search

Feeder Honza doporučuje Návody Ostatní Recenze Výbava

Recenze Drennan Acolyte Plus Feeder 12ft

Share
U vody trávíme  stovky a tisíce hodin a takto nasbírané zkušenosti s vámi chceme samozřejmě sdílet. Přinášíme proto pravidelně podrobné recenze vybraných produktů, ve kterých se vám snažíme objektivně předat naše dojmy týkající se vybavení a příslušenství k rybolovu. Všechny recenze píšeme jen na vybavení, které sami používáme. Dnes se s vámi podělím o své zkušenosti s prutem Drennan Acolyte Plus Feeder 12ft.

Řada Acolyte je vlajkovou lodí anglické firmy Drennan. Feederové pruty Acolyte používám už přes tři roky a to jak na závodní, tak i rekreační chytání. Drennan Acolyte Plus Feeder je klasické medium s optimální odhozovou zátěží okolo 60 g. Perfektně tedy zvládá krmítka od 30 g do 50 g. V případě nutnosti lze použít i těžší. Tahem jsem zkoušel odhodit i krmítka 80 g plus krmení, ale je cítit, že prut je v tu chvíli už na hraně svých sil. Při použití tenké šňůry a vhodného navijáku dosáhnete při náhozu vzdálenosti i přes 60 m, nejlépe se ale hodí na chytání mezi 20 a 35 m.

Prut Drennan Acolyte Plus Feeder má rychlou akci, která při zatížení přechází do semiparaboly, přestože výrobce uvádí akci parabolickou. Díku tomu se spíše hodí na chytání menších a středních, aktivně bojujících ryb, které rychlejší prut pomáhá dobře zaseknout i na větší vzdálenosti. U větších kaprů a velkých cejnů se potýkám s padáním, které ale lze eliminovat vhodnými háčky, vlascem, nebo feederovou gumou. Blank prutu je opleten a nechává vyniknout tmavou, matnou barvu s nevýrazným nápisem, což subjektivně hodnotím kladně.

Řada prutů Acolyte má rukojeť z korku a korkové drti, kterou ocení zejména konzervativní rybáři, nebo příznivci korku, jako jsem třeba i já. Rukojeť má mírné rozšíření u konce prutu, jinak nikde není zploštěna a má stejný průměr. Na první pohled je kvalitně zpracovaná, nedrolí se ani po dlouhém používání a dobře padne do ruky.

Sedlo navijáku je od firmy FUJI, na matici se korek neprotáčí, jak se stává u některých jiných prutů. Samovolně se nepovoluje a zkoušené navijáky drží výborně. Prut jsem měl osazen navijáky Ryobi Zauber 4000 FD, Ryobi Verum a Cynos 6500 Feeder, Ryobi NCRT Slam 3000 a 4000, Shimmano stradic 4000 GTM a Shimmano Super 2500 GT-RA. Všechny seděly výborně, s ohledem na velikost a váhu mi na nich nejlépe sedí Ryobi Zauber FD 4000.

SiC očka by na můj vkus mohla být poněkud větší, ale spolu s blankem dobře vedou vlasec při náhozu i při zdolávání. Při použití šokového vlasce slabších průměrů dobře prochází i uzlík. S prutem dosahuji dobré přesnosti i já, přestože nevynikám dobrou technikou náhozů.

V základním balení dostaneme karbonové špičky 2,5 3 a 4oz. Je však možné dokoupit i jiné špičky:

 • 1oz Oranžová
 • 1,5oz červená
 • 2oz zelená
 • 2,5oz žlutá
 • 3oz červená
 • 4oz oranžová

Červené špičky jsou pro mě hůře viditelné než třeba zelené a oranžové. I proto jsem používal hlavně špičku 2oz, ale k prutu dobře pasují všechny a pro každou jsem našel uplatnění.

Drennan Acolyte Plus Feeder 12ft – celkové hodnocení

S klidným svědomím můžu říct, že Drennan Acolyte Plus Feeder 12ft plus feeder bude mít i nadále v mé výbavě jen těžko zastupitelné místo. Prut neseženete úplně běžně, ale je dostupný například v e-shopu Fiord. Níže ještě přidávám celkové shrnutí hlavních pozitiv a negativ tohoto prutu.

Pozitiva

 • Kvalitní zpracování
 • Korková rukojeť
 • Tenký blank
 • Decentní vzhled
 • Ochranné neoprenové pásky a kapsy
 • Variabilita špiček a jejich různobarevnost

Negativa

 • Výrobce uvádí parabolickou akci, reálně je semi-parabolická
 • Zbytečně malá očka
 • Vysoká cena

Versace

Tags:

3 Comments

 1. Ivan 24. 2. 2019

  Recenze moc pěkná,krapet mi ale nesedi ta vzdálenost chytání,je tam udána mezi 20-35m,mám 2 kousky Acolyte plus 11ft a házím s nimi i 40,45m teď už se slušnou přesností,přiznám občas se netrefim 😁 ale hodil jsem i dál tam už přesnost tak dobrá není,12ft plus by na tom mělo tedy být lépe tak 50,55m ale to je jen můj odhad recenze se mi jeví spíše práve na 11ft plusko než 12 🤔

  Odpovědět
 2. Ivan Peťovský 28. 3. 2019

  A co se padání ryb týče vše je o citu při zdolávání,Acolyte plus není mými slovy andílek typu ( Beast master ) co odpouští chyby,Acolyte plus je rebel a dábelskou duší a za každou chybu potrestá,feedet guma není nutná na závodech táham cejny a spadne 1 z 10 😉 není to tedy prut pro začínajicí feederaře

  Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *