LOADING

Type to search

Nákupy v říjnu aneb nová výbava

Výbava

Nákupy v říjnu aneb nová výbava

Share
Říjen společně s dalšími podzimními měsíci je pro nás rybáře mimořádně zajímavý. Ryby se začínají krmit na zimu a my se proto snažíme trávit u vody co nejvíce času plného soubojů, ať už se zubatými dravci nebo bojovnými kapry. Je to období, kdy často vytahujete jednu hladovou rybu za druhou a užíváte si velké dávky adrenalinu. Jenže podzim je podzim a u vody už není nejtepleji. Více než kdy dříve nám teď špatné oblečení dokáže zkazit zážitek z chytání. Asi každý máme někdy dny, kdy „klepeme kosu“ a to si pak člověk den u vody moc neužije. Pokud se tedy rybaření chcete věnovat bez ohledu na počasí je nutné tomu přizpůsobit i svůj šatník.

Já jsem se proto letos rozhodl doplnit svůj rybářský šatník o nepromokavý komplet DOC URAL 5000, ve kterém věřím, mě zima od vody už nevyžene. Podělím se tedy s vámi o svůj dojem, článek můžete brát třeba jako recenzi nebo pomoc při výběru.

Česká firma DOC Fishing je už poměrně dobře známá. Vyrábí především oblečení ale i další vybavení nejen pro nás rybáře. Řada produktů je určena třeba i pro myslivce nebo milovníky outdoorových sportů. Co je ale nejdůležitější a čím se firma stala oblíbenou – jedná se o vysoce kvalitní výrobky za slušné peníze.

Voděodolná membrána s vodním sloupcem 5 000 mm je paropropustná – takže nezmoknete, neprofouknete ale zároveň je od těla odváděn pot (odvod vodních par 7 000 g/m2/24 hod. Kalhoty i bunda jsou opatřeny lepenými švy, které ještě zvyšují odolnost proti vodě.

Neoprenové koncovky rukávů obejmou ruku a nepustí zimu ani vodu dovnitř. Oceníte je i při vyzvedávání úlovku přímo z vody.

Kapsy jsou opatřeny fleecovou vložkou, která opravdu zahřeje a je velice příjemná. Oceníte také zipy, které jsou opatřené prodlouženými, velkými táhly – se snadno uchopí i v rukavici a dobře se s nimi manipuluje i v případě, že máte zkřehlé prsty.

Kalhoty se zapínají na dva patenty, klasický i suchý zip + jsou opatřeny páskem s jednoduchou, ale šikovnou přezkou, která umožňuje rychlé zapnutí a snadnou manipulaci.

Sedací část i kolena jsou opatřena neoprenovou výztuhou, na kolenou je kromě toho výztuha i textilní – stejnou najdete i u bundy na loktech.

Kapsy na kalhotách jsou opatřeny dvojitým suchým zipem, takže vám z nich nic nevypadne, přitom se do nich ale snadno dostanete, když potřebujte rychle něco vyndat.

Karabinka na klíče je umístěna v pravé kapse u kalhot, máte je tedy vždy bezpečně u sebe a nemusíte se bát, že byste o ně přišli.

Celá bunda je vybavena hned několika gumami na stažení kolem krku, kapuce, pasu i hrudníku. Bundu si tak přizpůsobíte, aby vám dokonale padla a cítili jste se v ní dobře.
Ve vnitřní části bundy najdete síťovinu, která drží tkaninu s membránou od těla aby mohla membrána fungovat (dýchat) jak má.

Kalhoty jsou kromě spousty kapes vybaveny zvýšeným lemem (laclem), aby ledviny a záda nebyly vystaveny chladu. Kšandy jsou opatřeny suchým zipem na úpravu výšky (řešení jednak rychlé a jednak velmi dobře drží). Pokud by vám šle nevyhovovaly, můžete je i úplně odejmout.

Celý komplet je evidentně vyroben rybáři pro rybáře, má vše co rybář od svého oblečení potřebuje a očekává. Pohyb je v kompletu příjemný, nikde vás nic neškrtí ani neomezuje – sezení, sklánění, dřepy – všechno zvládnete bez problémů. Přitom i z estetického hlediska vypadá celý černo-zelený komplet velmi pěkně – je tedy pohledný a zároveň funkční. Ze svých prvních zkušeností mohu potvrdit, že jsem rád, že se stal mým společníkem na podzimních rybářských výpravách a mohu ho tedy jedině doporučit.

Jak je to s cenami kompletu v jednotlivých e-shopech zjistíte ve srovnání zde.


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *