LOADING

Type to search

Odhalený Orlík – výprava druhá

Dravci Od vody

Odhalený Orlík – výprava druhá

Honza
Share

Na upuštěný Orlík, který odhaluje svá dlouho zapomenutá místa jsem vyrazil podruhé, několik dní po své první výpravě. Opět nevyrážím sám, parťáka mi tentokrát dělá kamarád Mirek a naším cílem je samotný začátek Orlické přehrady. Vody zde také není moc a dost teče, nicméně ryby to alespoň nutí využívat všechny dostupné jamky a vracáky.

I dnes jsme si přivstali a na místě jsme už za rozednění. Z dálky zprava slyším hučení jezů a těším se k vodě. Začnu prohazovat mírnou tišinu, ve které kotví několik lodí. První hod – okoun, druhý hod – okoun, třetí hod – další. Je vidět, že jsou při  chuti. Mirek stojí jen kousek nade mnou a je bez ryby. Po chvilce se proto přesouvá na jiné místo, kousek níže. Já mám v tu chvílí asi 9 ryb do 20 cm a záběry postupně ustávají.

Mirek nyní háže a chytá rybu za rybou, ve chvíli, kdy k němu přicházím, vytahuje zrovna z vody 30 cm krasavce. Vyfotíme ho, pustíme a Mirek nahazuje do stejného místa – okamžitě přichází záběr a úplně totožný okoun končí u břehu. Další hod – a další, ještě o malinko větší kousek. Opět fotíme a pouštíme.

Následně, jako když utne, jsme bez záběru. Ryby si to zřejmě mezi sebou řekly a začaly naše nástrahy důsledně ignorovat. Přesouvám se tedy po břehu zase o kus níže. Dalších 30 minut hážeme a chytáme pouze 2 okouny + 1 lína za ocas – mimochodem největší souboj dne.

Přicházíme k další tišině a jsme rázem opět ve stejném tempu jako na začátku. Háži růžového mikrosmáčka a okouni ho atakují na každý hod, buď ryba končí u břehu nebo jen strhne smáčka a popotáhne ho po ramínku háčku a já ho pak musím zase srovnat. Smáček dostává tak zabrat, že po této tišině mi na háčku zbyla jen půlka bez ocásku, ale i tu okouni zobali. Kromě růžové nám oběma tento den fungovaly všechny odstíny zelené.

Následně opět scházíme níže a prohazujeme řeku. Zhruba 45 min jako by voda byla bez ryb, až v další nevýrazné prohlubni přichází opět kontakt a okouni zase zobou. V tu chvíli vychází nad řekou slunce. My kvitujeme paprsky a chválíme krásný den, ryby na to ale odpovídají nulovou aktivitou na všech zbylých místech dokonce i tam, kde jsme se při zpáteční cestě ještě jedou zastavili.

Slunce přineslo krásný den, ale zcela vypnulo ryby (žádný typ ani barva je už nepřesvědčili). Ve zkratce, celkem jsme u vody strávili asi 4 hodiny a každý jsme nachytali velké množství okounů. Bohužel candát ani jiná ryba se nepovedli, ale den to byl krásný a určitě spolu ještě vyrazíme znovu.

  • Prut : Fox Rage Ultron Jig & Spin 2,3 m/ 1-8 g
  • Naviják : Honza – SPRO Addiction 3000
  • Nástrahy: převážně Nastrahy.cz nebo Chyť a pusť
  • Leave a Comment

    Your email address will not be published. Required fields are marked *