LOADING

Type to search

Návody Ostatní

Vánoční dárky pro rybáře 2018 – nekupujte blbé dárky

Share

Vánoce jsou už vážně za rohem a pro všechny, kteří mají doma rybáře je nejvyšší čas se zamyslet, co mu nadělit pod stromeček. Abychom vám usnadnili tápání, tak přinášíme celou řadu tipů na perfektní vánoční dárky pro rybáře. Zároveň je součástí tohoto článku i soutěž o 3 vánoční rybářské balíčky.

Každý rybář je trochu jiný, věnuje se jiné rybolovné technice, vyhovují mu jiné typy produktů. Pouštět se do nákupu takového vybavení jako jsou pruty a navijáky, tedy nedoporučujeme. Při koupi bez konzultace se samotným rybářem se pravděpodobně netrefíte a to by byla škoda. Doporučujeme tedy zaměřit se na vybavení a dárky pro rybáře, které jsou univerzální, které potřebujeme téměř všichni, kteří k vodě vyrážíme a tudíž se nám tím určitě trefíte do noty.

Dárky pro rybáře – cokoli na zahřátí u vody

U vody bývá zima. To si asi všichni dokážeme představit. Ať už vyrážíte brzo ráno nebo sedíte u vody pozdě do večera, nemluvě o pozdním podzimu nebo dokonce zimním chytání. Prostředky na zahřátí tedy každý rybář s radostí využije.

Na zahřátí se hodí také různé ohřívače rukou nebo nohou. Ať už gelové, které fungují na principu chemické reakce, nebo ty benzínové, podobné zapalovači od firmy Zippo. Po zapálení v nich vzniká teplo v platinovém hořáku bez plamene. Na jedno naplnění vydrží takový ohřívač rukou hřát až 6 hodin, navíc prakticky bez zápachu. Firma Yate pak vyrábí zajímavé hřejivé polštářky (Thermopad), které se aktivují při kontaktu se vzduchem a hřejí pak přírodním teplem až 12 hodin. Vybírat můžete z ohřívačů rukou, prstů u nohou nebo dokonce zad. V nabídce mají i hřejivé vložky do bot. Díky nalepovací vrstvě se jednoduše nalepí například na tričko a spolehlivě hřejí kdekoliv. Cena je v řádu desetikorun. Mám je vyzkoušené a nechápu, že jsem si je nepořídil už dávno = skvělý tip na dárky pro rybáře.

Na zahřátí nám rybářům skvěle slouží také funkční oblečení, ať už se jedná o termoprádlo, čepice, rukavice, nebo další doplňky. Navíc nám ne vždy přeje počasí, každý rybář se musí často potýkat s mokrem a deštěm. S kvalitním deštníkem nebo párem holinek tedy také nikdy při výběru dárku nešlápnete vedle.

Dárky pro rybáře na delší pobyty u vody

Pokud máte doma rybáře, který jezdí k vodě i na vícedenní výpravy, otevírá se vám řada možností, čím ho pod stromečkem potěšit. Při delším pobytu u vody rozhodně rybář potřebuje pohodlné křeslo, pokud u vody i nocuje, tak ocení bivak, teplý spacák, případně rybářské lehátko, aby nemusel nocovat na zemi. Zároveň si potřebuje na takových výpravách i něco uvařit, aby netrpěl hlady, nebo alespoň ohřát (pokud má z domova zajištěn catering). Bude se mu tedy určitě hodit outdoorové nádobí nebo vařič, případně speciální toastery nebo pánvičky.

Praktická výbava a bezpečnost

Dárky pro rybáře můžete vybírat i z praktických pomůcek a vybavení k vodě. Jestli „váš“ rybář vyráží nejen k vodě, ale i na vodu – tedy oblíbil si loď z lodě, pak je dobré myslet nejen na jeho pohodlí, ale i bezpečí. Ze své zkušenosti mohu doporučit skvělou automatickou vestu Savage Gear, která je tenká, lehká, nepřekáží při běžných aktivitách a při pádu do vody se sama do 5 s nafoukne.

Nejen na vodě, ale i na břehu každý rybář ocení kvalitní polarizační brýle. Ty nejen že výborně chrání zrak, ale hlavně umožňují nám rybářům mnohem lépe pozorovat vodní hladinu tak, aby nám neunikl žádný pohyb. Můžeme tedy díky nim i lépe zjistit, kde se právě ryby nachází. Vybírat můžete z nepřeberné řady modelů v několika cenových kategoriích. Doporučuji hledět také na to, aby brýle plavaly na hladině. Skoro každý rybář totiž potvrdí, že už nejedny brýle utopil. Doporučit mohu značku Delphin, která dodává brýle s plovoucí šňůrkou, která brýle na hladině spolehlivě udrží.

Stále oblíbenější praktickou pomůckou jsou také měřící podložky pro rychlé a bezpečné změření ryby. Pokud ji doma ještě nemáte, pak by pod stromečkem neměla chybět!

Já osobně také nedám dopustit na speciální rybářské rukavice. Jsou vyrobené rybáři pro rybáře, takže mají všechno, co je potřeba. Palec a ukazováček mají odklápěcí články, takže je možná jemná manipulace bez sundávání rukavic, nemluvě o materiálu a kvalitě.

Elektronika a vychytávky

I rybařina je obor, kde se vše rychle vyvíjí a technolgický pokrok je veliký. Každý rok se objevují nové a nové elektronické vychytávky, které nám rybářům usnadňují například vyhledávání ryb nebo celkově pobyt u vody.

Osvědčený a mnohými rybáři oblíbený je například sonar Deeper Fish Finder, který je aktuálně dostupný i ve speciální vánoční edici s příslušenstvím. Hodí se hlavně pro ty rybáře, kteří mají rádi aktivní druhy rybaření, často mění místa lovu a chtějí vědět, na jaká místa se soustředit. Sonar dokáže zachytit polohu i orientační velikost ryb až do hloubky 80 metrů. Zajímavé jsou také podvodní kamery, které nám mohou zprostředkovat exkurzi pod vodní hladinu. Co se děje kolem nástrahy, jak ryby reagují? Uznávám, je to trochu hračička, ale všichni jsme přece přirozeně zvědaví…

Když už jsme u elektroniky, na delších vycházkách potřebujeme občas dobít šťávu, není tedy na škodu mít s sebou kvalitní powerbanku nebo dobíjecí stanici.

Drobnosti pro radost

I drobnost dokáže udělat radost. Ať už vyberete nějaké maličkosti s rybími motivy, nebo praktickou výbavu, váš rybář to určitě ocení! Pod stromečkem rozhodně nikdy nesmějí chybět ponožky a rybářů tomu není jinak. Vybírat můžete veselé a vtipné ponožky s rybími motivy, nebo teplé, funkční ponožky pro dlouhé chvíle u vody – každý rybář potvrdí, že zima nám začíná být vždycky od nohou.

Last minute dárky pro rybáře

Pokud pořád ještě netušíte, co vybrat, nebo jste s výběrem začali pozdě a vý´áš dárek už obchody nestíhají doručit pod stromeček, přinášíme ještě dva typy!

Vstupenky na FOR FISHING

Letos proběhne jubilejní 10. ročník veletrhu FOR FISHING a bude to stát rozhodně za to. Oproti předešlým letům bude na veletrhu řada novinek, které se postupně zveřejňují. I v roce 2019 bude na veletrhu obří akvárium pro milovníky přívlače. Akce bude probíhat od čtvrtka 14. do neděle 17. února. Vstupenky na veletrh jsou skvělým dárkem pro všechny rybáře. V předprodeji je seženete jen za 165,- a dají se koupit online. Po platbě si je tedy rovnou doma vytisknete a dárek je na světě.

Dárkový poukaz

Dárkový poukaz do dobrého rybářského obchodu je skvělým dárkem, když nevíte, co by váš rybář mohl potřebovat. Přijde vám, že už všechno má a nevíte co vybrat. Věřte, že poukaz v jakékoli hodnotě, bude pár dní po Vánocích využit, protože vždycky se najde něco, co nám rybářům ve výbavě ještě chybí, nebo co musíme mít. Stačí tedy zvolit správný e-shop a máte vyhráno. Pokud vyberete e-poukaz, tedy elektronickou formu, tak vám voucher přijde e-mailem během pár minut.

Pro milovníky přívlače vyberte poukaz do e-shopu Parys nebo Nastrahy, pro kapraře je jasnou volbou například Chyt a pust‘, univerzální je pak třeba Tropic Liberec.

SOUTĚŽ !!

Jelikož jsou Vánoce, tak i my rozdáváme dárky! Právě teď můžete soutěžit o 3 dárkové balíčky od Honzova rybaření. V každém balíčku najdete naše skvělé polo tričko a placku s logem, sadu Thermopad hřejivých polštářků a veselé ponožky Dedoles s motivem ryb. Pro zapojení do soutěže stačí dát našemu článku like na Facebooku + okomentovat, jaký rybářský dárek si letos přejete najít pod stromečkem vy? Cokoli, co si přejete z rybářského vybavení nebo souvisejících produktů. Z komentářů tady pod článkem + na Facebooku vybereme 3 nejzajímavější a těm balíček zašleme.

Hugo Hugo

Tags:

6 Comments

 1. Hanka 11. 12. 2018

  Bivak😉

  Odpovědět
 2. Honza 12. 12. 2018

  Nový a kvalitní naviják na Feeder

  Odpovědět
 3. Helena Gyarmatiova 13. 12. 2018

  Bivak

  Odpovědět
 4. Pavla Slováčková 17. 12. 2018

  sonar Deeper Fish Finder, aby ti moji kluci na závodech uspěli 🙂

  Odpovědět
 5. Petra 18. 12. 2018

  Pekny prut pro osmileteho syna,ktereho rybareni bavi nadevse

  Odpovědět
 6. Libor 23. 12. 2018

  kajak na vyjezdy s prateli..

  Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *