LOADING

Type to search

Divize družstev LRU feeder a Krajský přebor jednotlivců – finále 2018

Share

O víkendu 29. – 30. září na závodním úseku v Novém Dvoře nedaleko Týna nad Vltavou vrcholil Jihočeský krajský přebor jednotlivců a Divize družstev LRU Feeder pro rok 2018. Konal se zde druhý dvoukolový závod hodnocený v rámci obou těchto soutěží. Trať (mapa zde) v krásném prostředí soutoku řek Lužnice a Vltavy je velmi specifická a záludná, o čemž se v minulosti přesvědčilo nemálo ligových závodníků.

Trať se nachází na Lužnickém rameni,  voda je zde mírně tažná (dle aktuálních poměrů vodních děl nad a pod úsekem). Hloubka řeky v úseku 2-5 metrů. Vyskytují se zde především cejni, cejnci, plotice, podoustve, oukleje, v menší míře kapři, jelci a úhoři.

Několik týdnů před našimi feederovými závody se zde konalo jedno z kol ligy v plavané. I proto se mezi závodníky dostávalo poměrně velké množství informací. Ani náš tým nenechával nic náhodě a kromě získávání informací kolem (například přečtením několik článků na internetu), jsme se na závodní úsek snažili několikrát podívat a společně, nebo alespoň jednotlivě potrénovat.

Před závodem

Závodní trať je zde hodně široká a ryby je zde možné hledat téměř kdekoli. Žádný zaručený návod na tuto trať nikdy neexistoval a neexistuje. Je to tedy velmi těžký oříšek pro všechny, kdo zde chtějí uspět. My jsme chtěli, a věděli jsme, že uhájit zde pouhý jednobodový náskok na druhý tým v divizi bude opravdu těžké.

Páteční hromadný předzávodní trénink jsme záměrně vynechali, protože jsme si v množství trénujících nechtěli těsně před závodem motat hlavu. Chtěli jsme jít do závodu s taktikou stanovenou z individuálních tréninků realizovaných dříve.

Sobota – první závodní den

V sobotu se všichni účastníci sjeli na závodní úsek před osmou hodinou ranní. K dokreslení atmosféry nutno říci, že v tomto termínu noční teploty atakovaly -3°C. Bylo tedy opravdu (opravdu!) chladno a přimět ráno a během dopoledne živé nástrahy k pohybu bylo skoro nemožné. 

Naštěstí se v brzy začalo ukazovat sluníčko a jeho paprsky „rozmrazily“ nejen nás, ale i červy, pinky a další.V poklidném tempu se všichni přivítali, rozlosovali a začal přesun k sektorům.

Já jsem svým losem poslal parťáka Marka na forhont sektoru C (nejvyšší místo proti proudu), sám jsem nalosoval B3 tedy nic neříkající střed trati a třetí z naší party Štěpán si nalosoval velmi pěkné A4, tedy kousek od spodního forhontu. Přípravu jsme všichni celkem v pohodě zvládli, jen někteří by potřebovali ještě o trochu více času. V rámci krmení jsem na dvě vzdálenosti nakrmil asi pět krmítek. Do nich jsem zazátkoval červy a stříhané hnojáky.

Začátek závodu, tedy první hodina, byla velmi, ale opravdu velmi vlažná. V mém sektoru se vytáhly dohromady asi 4 ryby. Z toho mně se povedl slušný cejn a malý cejnek. Jinak většina z nás hleděla na dokonale nehybné špičkyVěřil jsem, že ryby začnou s postupem času zvyšovat aktivitu. Na mém místě se postupně začínaly ukazovat. Viděl jsem několik přejezdů a záběry na sebe nenechali dlouho čekat. Průběžně jsem začal přidávat další cejny a cejnky do vezírku.

Nicméně na některých jiných místech se závod začal měnit spíše v boj o to, zda se nějaká ryba vůbec podaří nebo ne. Nutno podotknout, že spousta kluků si s těžkou situací nakonec dokázala poradit a nějaké ryby k záběru přiměla. Mně ryby s drobnými odmlkami přibývaly průběžně a váha se po prvním kole zastavila na necelých 12 kg.

Už zhruba od poloviny závodu jsem tušil, že mě poměrně jasná 1 nemine. Vše se při vážení potvrdilo, když druhý v našem sektoru B navážil nakonec kilogramů 5. Dobré zprávy přicházely i od kluků – parťáků z týmu. Marek proměnil forhont a navážil skvělých 15 kg a s přehledem uhájil 1. Štěpán v sektoru A naprosto skvěle finišoval, ale jediný si nebyl jistý zda to na 1 bude stačit. Nakonec navážil 10 kg a vítězem sektoru se stal také. Výsledek 1+1+1 = snový začátek pro náš tým a skvělý první den.

Ačkoli jsme se o tom příliš nebavili, tak myslím, že už po prvním dnu se nám všem honilo hlavou jediné. Pokud druhý den vyloženě nepokazíme, měli bychom postup do druhé ligy uhájit! Šance byla i o to, poprat se o umístění v jednotlivcích. První den jsme zakončili společnou večeří v Týně nad Vltavou a poté se rozjeli domů. Bylo třeba připravit vše na ráno a také se pořádně vyspat – přiznávám, že po sobotě jsem byl hodně unavený.

Neděle – druhý závodní den

V neděli mě budík probouzí v šest hod ráno a vyrážím na sraz, který je o hodinu později. Stejně jako v sobotu se všichni sjíždíme na parkoviště, které je kompletně pokryto jinovatkou. Vezírky, které jsme si zde nechali z předešlého dne jsou zmrzlé a ztvrdlé. Nejdříve tedy zamíříme pro teplý čaj a teprve s ním v ruce pak v poklidu losujeme.

Štěpán tentokrát losuje sektor B, jen jedno místo od mého včerejšího postu. Marek půjde opět do sektoru C, kde už to zná a já zůstávám na stanovišti nejblíže parkovišti, místu losování a dvěma karavanům zaparkovaným u trati. Z místa A7 opravdu příliš radost nemám. Jestli je od brzkých hodin někde hluk, tak je to tady. Přijíždějící auta, bouchající dveře, křik, hlahol – nic dobrého na začátek. Jsem trochu nervózní co s tím vymyslím, ale snad se s tím nějak popasuji a ryby přiměji dorzit i před můj flek.

Opět odjíždíme k sektorům a vše si v klidu chystáme. Dokonce stíhám ještě převázat 2 ze 7 připravených prutů – pro klid duše, že je montáž zcela nová. Signál ohlásil začátek a bylo před námi rozhodujících 5 hodin. Ihned z kraje závodu jsem odchytl dva slušné cejny a v rámci sektoru byl jediný kdo něco vytáhl. Nicméně po slibném začátku následovala dlouhá pauza a kolegové rychle kontrovali každý minimálně jednou rybou.

Asi po hodině a půl mi ryby najely a já věděl, že musím využít jejich přítomnost jak jen to půjde. Rychle jsem přidával cejny a cejnky až do chvíle, než soupeři kolem mě zareagovali a začali házet na stejnou vzdálenost. To mi ryby trochu přibrzdilo. Věděl jsem ale, že jsem si vytvořil hodně slibný náskok.

Místo mi pomalu uvadalo a následující hodinu jsem neměl skoro žádný pohyb na špičce. Zato můj konkurent na celkové vítězství Honza, na stanovišti vedle mě, udělal v rychlém sledu tři pěkné ryby a rázem byl zpět ve hře. I ostatní pomalu ale jistě přidávali postupně rybu k rybě a já věděl, že musím začít chytat jinak o svůj náskok přijdu. Naštěstí po lehkém přikrmení a drobných změnách se začala chvět špička i na mém prutu a přes malé cejnky jsem se pomalu prochytával i k větším rybám. Věděl jsem, že vyloženě špatný výsledek neudělám. Naopak, kolem mě po rychlých rybách aktivita najednou ustala a tempo kluků zpomalilo.

Druhé kolo se pomalu chýlilo ke konci a já tušil, že jsem stále ve hře o druhou „jedničku“ víkendu. Měl jsem strach jen z kluků na forhontu, na stanovištích A1-A3. Moc dobře jsem na ně neviděl, ale zprávy které se linuly kolem říkaly, že chytají. Na závěr kola jsem přidal ještě dva pěkné cejny, kteří se rozhodně počítali. Signál oznámil konec a já byl vcelku rád, protože už jsem po druhých pěti hodinách na bedně ve dvou dnech začínal dost cítit záda.

Vážení a výsledky – jak to celé dopadlo?

Vážit se tentokrát začalo z našeho konce sektoru. Honza vedle mě, na stanovišti A8 navážil o něco méně než 5 kg a já na A7 těsně pod 10 kg. Pokračovalo se dál. Úsměv mi trochu ztuhl, když vyndal vezírek Lukáš na A3. Odhadoval jsem od oka, že bude mít více kilo než já, ale nakonec se váha zastavila na 9 kg a já už tušil další úspěch.

Bylo to tam! Opět sektorové vítězství a víkend za 1+1. Kdo by to byl býval tušil. Skvělé! A co teprve, když zjišťuji jak zachytali kluci. Marek opět ve velkém stylu na “céčku” bere 1 za 14 kg a Štěpán svou precizností vychytal 1 i v sektoru B za necelých 11 kg. Přiznávám, že aby jakýkoli tým měl po dvou závodech součet 6 jsem opravdu nikdy neslyšel a nikde nečetl. Prostě paráda! Úžasný přístup kluků a kvalitní trénink byl zúročen. I takto oběma svým parťákům a trenérovi Romanovi moc děkuji a gratuluji.

Závěrečné vyhlášení bylo pouhou třešničkou na dortu za celým víkendem a divizním seriálem. Množství pohárů, které jsme posbírali bylo pro mne nevídané. O vítězství našeho týmu v tomto závodě a celém seriálu Divize družstev LRU feeder nemohlo být pochyb. Výsledková listina zde.

V jednotlivcích druhé kolo vyhrál na CIPS Marek, já mu jistil záda ze druhé pozice. Také pouze na CIPS jistil zase záda Štěpán mně z pozice 3. Kompletní výsledky najdete zde. Celkový seriál Krajského poháru jednotlivců jsem díky výsledkům 1+2+1+1 ovládl já a na 2. místo se skvělým výkonem prochytal Štěpán a odsunul tak na 3. pozici Honzu Řezáče. Kompletní výsledková listina tady. Vše jsme na závěr poctivě zdokumentovali a nafotili, zakončili společnou večeří a rozjeli se domů. Krásná tečka za povedeným víkendem.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *