LOADING

Type to search

Feeder Zimní liga

Jihočeská zimní feeder liga 2017/2018 – třetí závod

Share

Zimní feeder liga 2017/2018 pokračovala svým třetím kolem hned po dvou týdnech od závodu v Českém Vrbném, tedy 31. března. Toto finální kolo se konalo na řece Blanici ve Vodňanech a rozhodnout se v něm mělo o celkovém umístění a vítězi Jihočeské zimní feeder ligy 2017/2018.

Jedná se o malou vodu, řeka ve Vodňanech je zde úzká a chytá se na pouhých 10-15 metrů daleko. Jde o regulovaný, rovný úsek řeky s hloubkou do 3 metrů (mapa tratě). Jde tedy především o jemné chytání malých cejnů, cejnků, a plotic. Mezi další druhy ryb v tomto úseku patří hlavně oukleje, podoustve, kapři nebo karasi.

Před závodem

Musím upřímně říci, že z informací o chytání v rámci minulých ročníků jsem vůbec nebyl moudrý. Zároveň se jednalo o vodu, které jsem se v celém ročníku nejvíce obával. Věděl jsem, že je zrádná a ryby jsou zde náladové a velmi nepředvídatelné. Zároveň jsem ale věděl, že je jich tu opravdu hodně. Nic jsem nepodcenil a v týdnu před závody jsem na závodním úseku třikrát potrénoval. Nutno říci, že první dva tréninky jsem totálně vyhořel. Teprve až při posledním jsem všemu začal přicházet na kloub. Zpětně jsem velmi rád, že jsem se tím protrápil takto protrápil. Řešení jsem nakonec našel a v závodě se mi vše 10x vrátilo.

První kolo

Kompletní sestava se jako již klasicky sjela na břeh Blanice v sobotu ráno. Nenápadně vykukující sluníčko začínalo slibovat pěkný den. Poměrně v klidu se vše připravilo a nalosovalo. Břeh je zde rovný dobře přístupný a proto i přesun na místa do sektorů proběhl hladce a rychle.

V prvním kole jsem si losoval střed sektoru C. Tedy sektoru nejspodnějšího a zároveň nejvíce mělkého. Tušil jsem, že první kolo bude o každé jednotlivé rybě. Na dobré umístění bude stačit málo.

Co čert nechtěl na forhontu a nejspodnějším místě celého startovního pole a zároveň i mého sektoru sedí Marek Paulovič. Jeden z adeptů na celkové vítězství a jeden z nejšikovnějších závodníků v celém startovním poli. Měl jsem obavy, že v našem sektoru se bude závodit už jen o druhé místo. Průběh prvního kola mi dal za pravdu. Marek na forhontu kosil rybu za rybou a dva sektory B a C nad ním byly zcela bez ryby. Mně se podařilo za celé první kolo chytit alespoň jednoho cejnka a jednu plotici. S tímto počtem jsem byl průběžně na sektorovém 3. – 4. místě. Věděl jsem, že musím přidat něco navíc, abych se na Marka alespoň dotáhl.

V závěrečné půlhodině jsem se zachránil na 4 ouklejích a dělal díky nim krásnou 2 v sektoru. Tím pádem jsme všichni věděli, že závěrečné 2. kolo rozhodne o celkovém vítězi. Já i Marek jsme v celkovém součtu byli nyní téměř nastejno. Jediný, kdo první kolo pokazil a doplatil na to byl Pavel Košina. Te mohl před začátkem pomýšlet na celkové vítězství nicméně za 6 v sektoru ho o výhru připravilo.

Druhé kolo

Pro druhé kolo (po guláši), losuji sektor A a sedím druhý od forhontu. Marek je opět se mnou v „áčku“ a Pavel je na forhontu v „céčku“, tedy na druhém konci trati.

Ve druhém kole od začátku jedu taktiku, kterou jsem si stanovil na základě třetího tréninku. Daří se a po první čtvrt hodině jako jediný ze sektoru chytám rybu za rybou a to na místě, kde v prvním kole byla chycena nula. Celé kolo vše funguje na jedničku a vím, že vítězství v sektoru mi nikdo nevezme. Marek zdaleka nechytá tak, jak by chtěl a ostatní jsou na několika málo rybách. Nováčkovské štěstí asi stálo při mně.

Zimní feeder liga – jak to ve třetím kole dopadlo?

Před vyhlášením jsme se s mnoha dalšími shodli, že bylo důležité odchytat ryby, které stály pod krmným místem a to i několik metrů daleko. Kdo to zjistil, zachytal. Kdo ne, končil s horším výsledkem.

V po obě kola mrtvém sektoru B nakonec zafungovala má taktika na oukleje z prvního kola. Několik kluků nakonec soupeřilo o vítěze sektoru právě v nich.

Při vyhlášení vítězů mě součet 2+1 a suverénně nejvyšší CIPS staví na první místo. O co větší radost, když vidím, že mne výsledek posouvá i na celkové první místo Jihočeské zimní feeder ligy 2017/2018. Výsledek o kterém jsem snil se dostavil hned v první ostré závodní sérii, kterou jsem absolvoval. Do začátku mi vše kolem závodů vlilo velký elán do žil. Těšil jsem se, jak přes zbytek roku budu v závodění pokračovat. Dalším cílem bylo najít si tým, se kterým bych mohl závodit dál a stoupat výš. Jak a jestli vůbec se mi to povelo, o tom zase v příštím příspěvku.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *