LOADING

Type to search

Feeder Zimní liga

Jihočeská zimní feeder liga 2017/2018 – druhý závod

Share

Původně jsme předpokládali, že Jihočeská zimní feeder liga bude pokračovat svým druhým závodem v listopadu v Týně nad Vltavou. V průběhu prosince se z však z důvodu velkých mrazů a nepříznivého počasí rozhodlo o přesunu druhého závodu až na jaro a místo Týna jsme tak v březnu zamířili do Českého Vrbného. Jednalo se o krásný, pro závody jako stvořený úsek jen kousek od Českých Budějovic (mapa tratě) Nebudu vám však nic nalhávat, toto kolo bylo pro všechny doslova rybářským očistcem.

Ano, toto kolo bylo opravdu extrémně náročné. Jarní počasí si s námi krutě pohrávalo a chvílemi jsem měl dojem, že tohle už nemůže být jen shoda náhod. Ačkoli bylo 17. 3. tak počasí bylo dokonale aprílové. Měnilo od celkem příjemného, lehkého sluníčka s mírným větrem až po obrovský vichr a sněžení v závěru dne, kdy teplota klesla během pár hodin o několik stupňů a skončila až hluboko pod nulou. Zimní feeder liga holt umí rybáře i pěkně potrápit.

Špičky prutů zamrzaly a rybářská parta se vlivem nepříznivých podmínek tmelila. Podmínky totiž byly pro všechny stejné a stejně nepříjemné. Nebojovali jsme tentokrát ani tak jeden proti druhému, jako proti přírodě. Jediné štěstí bylo, že v průběhu obou kol ryby braly poměrně velmi pěkně (ač ne na každý hod) a ochlazení a změna počasí se na nich ten den nepodepsaly.

První kolo

Ranní sraz byl klasicky ospalý a utahaný, nicméně po rozlosování a přípravách (kdy někteří z nás museli použít i mačetu, aby si své místo alespoň trochu upravili) se šlo na věc.

Ryby braly po celé trati. I v tomto shledávám tento úsek řeky velmi spravedlivý. Chytali se především cejni, plotice a cejnci. Já jsem si v prvním kole vylosoval sektor A a ve druhém naopak C. Měl jsem tedy možnost chytat na od sebe vzdálených místech a celou trať dobře poznat.

V prvním kole jsem viděl, ze sektor je velmi silný co do konkurence ostatních rybářů a nebude vůbec lehké se v něm prochytat k dobrému výsledku. Rybařina je ale krásně rozmanitá a každý v má svou šanci. Navíc jsem se na začátek druhého závodu opravdu těšil a jel jsem na úsek dvakrát potrénovat týden před samotným kláním.

V prvním kole jsem na ploticích a občasných cejnech, kteří se i přes velkou zimu nebáli udělat na špičce pořádnou hokejku, nachytal pěkný výsledek a byla z toho sektorové 2. místo. V obou kolech nás všechny o parník přejel Pavel Košina. Zdálo se až neskutečné, jak mu to ten den lepilo a fungovalo.

Druhé kolo

Ve druhém kole jsem si vylosoval sektor C, tedy sektor na opačném konci trati. Taktiku jsem příliš neměnil, pouze jsem si pohrál se vzdáleností. K mé smůle i Pavel si vylosoval sektor C a opět mu to šlo výborně. Oba jsme své výsledky zopakovali. Pavel nás i ve druhém kole opět všechny porazil a zapisoval tedy umístění 1 a já jsem skončil hned za ním.

Zimní feeder liga – jak to v druhém kole dopadlo?

Se součtem 2+2 jsem si o jednu pozici vylepšil svá umístění z Plané nad Lužnicí a skončil na 4. místě. Kompletní výsledková listina je tadyPohár byl opět velmi blízko, ale opět mi o kousek utekl.

Zimní feeder liga však měla ještě pokračovat a věděl jsem, že 3. závod ve Vodňanech už musím zlomit na svou stranu. Byť jako úplný začátečník v závodním seriálu, cítil jsem svou šanci. Po druhém kole ve Vrbném jsem dle výsledků věděl, že mám nachytáno nejvíce ryb ze všech a že jsem na dobré cestě k dobrému celkovému umístění. Po dvou závodech jsem byl v celkovém pořadí na 3. příčce a to rozhodně nebylo špatné. Tento pocit mě i ve studeném počasí hřál a těšil jsem se na finálové kolo ve Vodňanech na řece Blanici.

jihočeská zimní feeder liga_druhé kolo_České Vrbné
Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *